Під час літніх канікул, із 1 липня до 31 серпня, у Києві традиційно призупиняється дія безоплатного проїзду для школярів, яка запроваджена тільки на час навчального року. Натомість учні можуть скористатися пільговими умовами — знижкою 75% на проїзні квитки для міського пасажирського транспорту. Про це повідомили у Київській міській державній адміністрації (КМДА).
Вартість пільгових проїзних та місця придбання
Придбати пільговий проїзний квиток можна кількома способами:
- у застосунку «Київ Цифровий»;
- у терміналах самообслуговування;
- на сайті КП «ГІОЦ»;
- у застосунку EasyPay.
Для учнів денної форми навчання на період літніх канікул доступні такі варіанти пільгових проїзних квитків:
- 325 грн — безлімітний проїзний на місяць;
- 162,50 грн — безлімітний проїзний на другу половину місяця;
- 72,50 грн — проїзний на 46 поїздок на місяць;
- 97,50 грн — проїзний на 62 поїздки на місяць;
- 143,75 грн — проїзний на 92 поїздки на місяць;
- 192,50 грн — проїзний на 124 поїздки на місяць.
Школярі також можуть придбати разові поїздки на учнівський квиток, однак у такому випадку знижка 75% не застосовується.
Також із 1 липня до 31 серпня буде призупинено право на безоплатний проїзд для курсантів вищих військових навчальних закладів, які користуються цією пільгою протягом навчального року.
Плани КМДА щодо оновлення тарифів
Раніше, 18 травня, у Київській міській державній адміністрації повідомили про плани оновити тарифи на проїзд у комунальному транспорті. Згідно з проєктом КМДА, вартість однієї поїздки залежатиме від кількості поїздок, які одноразово купуються на транспортну картку:
- від 1 до 9 поїздок — 30 гривень за одну поїздку;
- від 10 до 19 поїздок — 28,90 гривні;
- від 20 до 29 поїздок — 27,80 гривні;
- від 30 до 39 поїздок — 26,60 гривні;
- від 40 до 49 поїздок — 25,50 гривні;
- 50 поїздок — 25 гривень.
Також передбачено введення місячних проїзних квитків, у яких вартість однієї поїздки становитиме орієнтовно 23,3–23,6 гривні. Окремо планується запровадження пересадкового квитка вартістю 60 гривень, який дозволить безлімітно пересідати між метро та наземним транспортом упродовж 90 хвилин.
Для студентів та учнів обіцяють зберегти пільгові умови. Студенти сплачуватимуть 50% від вартості місячного проїзного. Учні під час навчального року їздитимуть безкоштовно, а в літній період отримають знижку 75%.
Пропонований тариф і європейський досвід
Заплановане підвищення вартості проїзду, яке КМДА пропонує запустити з 15 липня, передбачає не лише разовий квиток за 30 гривень, а й оновлення вартості проїзних. Місячний абонемент може коштувати 1 088 гривень, а безлімітний варіант — 4 875 гривень.
Нагадаємо, комунальне підприємство «Київпастранс» продовжує набір співробітників та шукає водіїв. Кандидатам пропонують безкоштовне професійне навчання, а також можливість отримання бронювання від мобілізації відповідно до чинного законодавства.
Оновлення рухомого складу в Києві
Розширення штату працівників та залучення нових водіїв відбувається паралельно з модернізацією транспортної мережі міста. Нагадаємо, нещодавно на пасажирські маршрути Києва вийшли нові сучасні тролейбуси та автобуси.






