Батьки восьмикласників не будуть купувати підручники самостійно

797 0
Питання забезпечення підручниками учнів 4 і 7 класів досі відкрите.
фото: vestnik.in.ua

фото: vestnik.in.ua

Друк підручників для восьмих класів, який здійснили за кошти державного бюджету, повністю завершено. Вже 87,1 % підручників доставили до департаментів/управлінь освіти і науки обласних держадміністрацій, які мають надати книжки школам. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України.

У випадку, якщо у вашій школі досі немає підручників для 8 класу, варто звертатися до департаменту/управління освіти і науки вашої обласної держадміністрації – можливо, вони ще не встигли передати підручники школі.

Натомість недостатнім залишається забезпечення підручниками учнів 4 та 7 класів. Ця проблема тягнеться з попереднього 2015/16 навчального року. В минулому році підручники для 4 та 7 класів друкувалися на засадах співфінансування – 50 %  було виділено з державного бюджету, інші 50 % мали додати з місцевих бюджетів. Свою половину підручників - за кошти з державного бюджету - Міністерство освіти і науки надрукувало в повному обсязі і доставило в регіони.

«Друк та доставка решти підручників - відповідальність місцевих органів влади. 100 % підручників для дітей свого регіону забезпечила лише Вінницька область. У середньому по Україні місцеві органи влади забезпечили підручниками школярів 4 класу на 71,87 %, учнів 7 класу – на 72,58 %», - зазначають у прес-службі.

Читайте також: Міносвіти схвалило зміни до навчальних програм старшої школи

При цьому дві області забезпечили дітей підручниками менше ніж на половину: Дніпропетровська – 45,39 % підручників для 4 класів та 45,49 % для 7 класів; Львівська –  49 % підручників для 4 класів та 46 % для 7 класів.

У тому разі, якщо дитина навчається не у 4, 7 або 8 класах, усі підручники повинні бути в школі, адже за ними навчалися ще й у попередні роки. Якщо підручників все одно не вистачає, школа може звернутися до обласних держадміністрацій, у яких є резервні фонди підручників. Крім того, якщо резервний фонд обласних держадміністрацій вичерпано, можна звернутись напряму до Інституту модернізації змісту освіти – там також є резервний фонд.

Опублікувала Ганна Беловольченко

...

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!