Чорну кам'яницю у Львові досліджують археологи

1340 0
Археологи Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України відновили дослідження однієї зі знакових архітектурних пам’яток Львова - житлового будинку «Чорна кам’яниця».
фото: prostir.museum

фото: prostir.museum

Роботи триватимуть близько місяця. Про це повідомляє прес-служба Рятівної археологічної служби України.

Основне завдання археологів – з’ясувати стан збереження фундаментів будинку та простежити його історію у різні часи. Дослідження можуть дати більше інформації як про саму будівлю, так і про давнє заселення цієї ділянки.

Роботи відбуваються на замовлення Комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський історичний музей» в рамках проекту реставрації пам’ятки.

Читайте також: Бескидський тунель, який з'єднує Львівщину і Закарпаття, відкриють до кінця року

Розпочали дослідження археологи торік у листопаді. Фахівці заклали археологічні розкриття у внутрішньому дворику будинку. Найбільш рані матеріали, які вдалось виявити, – це фрагменти керамічного посуду, що датується кінцем ХІІІ – XIV століття.

Львівський історичний музей виграв грант Посольського фонду США збереження культурної спадщини на реставрацію будівлі. За три роки одну з найвідоміших історичних пам’яток Львова мають відновити. 

Довідка. Будинок на пл. Ринок, 4 – унікальна пам’ятка архітектури, житловий будинок (охоронний №326/3), так звана «Чорна кам’яниця». Це один із найкращих зразків міщанського будівництва епохи Ренесансу. Вона входить до Ансамблю історичного центру Львова, який 1998 року включений до списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО. Будівля зведена 1588-1589 роках і впродовж XVII-XIX століть неодноразово перебудовувалася.

Опублікувала Олеся Шеремета

 


Читайте також: