Як складатимуть ЗНО у 2018 році: особливості та нововведення

11069 3
Одним із нововведень є адаптація тестів для людей з вадами зору.

Зареєструватися на зовнішнє незалежне оцінювання 2018 року можна буде з 6 лютого по 19 березня. Основна сесія ЗНО-2018 триватиме з 22 травня по 13 червня, додаткова – з 2 по 11 липня. Про це повідомила під час прес-конференції директорка Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк, інформує прес-служба ЛОДА.

За її словами, як і минулого року результати трьох тестів ЗНО будуть зараховуватися як результати державної підсумкової атестації для випускників 11 класів. До переліку цих трьох тестів включено українську мову та літературу (частина з української мови), математику або історію України (частина тесту по періоду ХХ – початку ХХІ століття), а також один тест на вибір: історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, іноземна мова (іспанська, англійська, німецька або французька). З переліку цьогорічних предметів ЗНО було виключено російську мову.

Читайте також: Е-школа у Львові: як технології перетворюють уроки на гру

Кожен учасник оцінювання зможе скласти тести не більш, як з чотирьох предметів. Зошити з усіх предметів ЗНО, крім української та іноземних мов, можна буде замовити завчасно мовами шістьох нацменшин – російською, румунською, польською, угорською, молдовською і кримськотатарською.

У 2018 році ЗНО з української мови та літератури складатимуть випускники не лише шкіл, а й професійно-технічних навчальних закладів і коледжів. Тестування слугуватиме для них формою державної підсумкової атестації. За словами Лариси Середяк, надалі планується сформувати єдині вимоги для оцінювання випускників ПТУ та коледжів.

Крім того, ще одним нововведенням є адаптація тестів з української мови та літератури, історії України і математики для людей з вадами зору.

Читайте також: Новий закон про освіту. Що реально зміниться, коли буде результат і що може піти не так

Тести з іноземних мов уперше матимуть два рівні складності – В1 та В2. Також вони матимуть частину «Розуміння мови на слух» (аудіювання), що передбачатиме прослуховування звукових фрагментів і виконання по них завдань. Як повідомила Лариса Середяк, під час вступної кампанії у вишах будуть приймати результати ЗНО з іноземних мов тільки за сертифікатами 2018 року.

Рівень В1 передбачає розуміння основного змісту чіткого нормативного мовлення на теми, близькі та часто вживані на роботі, у навчанні тощо, а також можливість просто і зв’язно висловлюватися на знайомі теми та теми особистих інтересів. Рівень В2 передбачає розуміння фахових дискусій та можливість вільно спілкуватися з носіями мови. Тест рівня В2 складатимуть ті випускники, які вивчали іноземну мову на профільному рівні.

...

Читайте також:
25 Січня, 2018 17:12
Ольга Допоможіть, будь-ласка, порадою. Для вступу в училище мені потрібно здати ЗНО з укр. мови і літератури та історії Укр. Я випускниця 2005р. Чи потрібно здавати ЗНО з ще якихось предметів, чи тільки з двох?
18 Жовтня, 2017 15:34
Твоє місто Дякуємо, поправили :)
18 Жовтня, 2017 15:28
ікс-файл не здаватимуть, а СКЛАДАТИМУТЬ !