Молитва ламає залізо! Владика Володимир Груца про загрозу російської агресії

1591 0
Важливо, щоб людина прийняла цей мир, дозволяла йому закорінитися в своєму серці.
Фото: Міноборони

Фото: Міноборони

Сьогодні, у День молитви за мир в Україні, владика Володимир Груца під час проповіді у Соборі Святого Юра у Львові зазначив, що у час загрози російської агресії згадуються слова наших предків, які пережили великі лихоліття: Молитва ламає залізо.

Читайте також: Духівники Твого міста. Владика Володимир Груца про Бога, який сміється

Коли ми говоримо про мир в світі чи в Україні, то що саме мається на увазі. Що таке світ? Це передусім люди. Так, люди творять суспільство, люди формують держави. Як говорить біблійна книга Буття, в кінці творення світу до життя була покликана людина, щоб на цьому світі господарювати, але не панувати. Щоправда, Адам і Єва, маючи все, будучи в раю забезпечені, ще сягнули по яблуко. Маючи все, вони залишилися без нічого. Проблема була навіть не так у їхньому грісі, а в нерозкаянні.

Бог намагався з ними нав’язати діалог, але вони не визнали своєї провини. Вони скористалися правом свобідного вибору, але в даному випадку були драматичні наслідки. Тоді Бог довго шукав наших прародичів, доки не подав їм через Ісуса Христа в аді руку примирення. Вони аж тоді все зрозуміли. В контексті молитви за мир лину думкою до євангельського уривку Івана, у 20 розділі. Воскреслий Христос приходить до переляканих учнів і каже: Мир вам! Апостоли відразу не дуже збагнули, в чому справа. Вони закрилися зі страху, напевно сумували за Вчителем, думали собі, а якби Він знову повстав до життя, прийшов до них, відновив цю школу наслідування. Христос показує їм руки й бік, знову кажучи: Мир вам. Засмучені учні тоді зраділи, коли побачили Господа.

Це показує, що мир є подарунком. Важливо, щоб людина цей мир прийняла, дозволяла йому закорінитися в своєму серці. Людина повинна перебувати в діалозі з Богом, який є джерелом миру. Якщо людина відкинула цей діалог, то є можливість повернутися до нього через покаяння. Не треба власними вчинками Ісуса наново розпинати, посилати в темряву аду, щоб Він нас там шукав.

Слід пам’ятати, що ми відкуплені дорогою ціною Його крові. Ісус передає переляканим учням цінний пасхальний подарунок примирення, кажучи: кому відпустите гріхи, відпустяться їм, кому затримаєте, затримаються їм. Молімося за тих, хто живе в різних страхах, хто не приймає мир чи сіє ненависть. Щоб перемогти зло, не можна опускатися на його рівень чи шукати з ним якісь компроміси. Бо, шукаючи компроміси зі злом, входимо з ним в контакт.

Від предків, які пережили великі лихоліття, я запам’ятав вислів: Молитва ламає залізо! Нам пропонує допомогу численне небесне військо, яке, подібно як у різдвяну ніч, запевняє: Слава на висотах Богові, а на землі мир людям благовоління. Мир на землі можливий, якщо ми будемо перебувати в діалозі з небом. Нехай запалена свічка миру нам про це також нагадує.

Читайте також: «Прошу вас, нехай ніколи не буде війни». Папа Франциск помолився за мир в Україні 

Додамо, що сьогодні, 26 січня, з ініціативи Папи Франциска у світі проголошений День молитви за мир в Україні. 

Нагадаємо, командувач Об’єднаних сил генерал-лейтенант Олександр Павлюк у розмові з The Times Павлюк сказав, що серед різних сценаріїв 20 лютого – потенційна дата початку нового вторгнення РФ – саме тоді закінчуються зимові Олімпійські ігри в Пекіні, а також завершаться спільні російсько-білоруські навчання на кордоні України. Також, за його словами, Росія розгорнула 54 бойові тактичні групи, у тому числі 36 балістичних ракет середньої дальності «Іскандер». 

Додамо, що НАТО спрямовує додаткові кораблі й винищувачі на східний фланг через російську загрозу.

За словами президента України Володимира Зеленський, якщо Росія розпочне нове вторгнення в Україну, то насамперед націлиться на російськомовні регіони, зокрема може спробувати окупувати Харків. На його думку, Росії потрібен привід, наприклад, сказати, що вона нібито «захищає російськомовне населення». Після окупації Криму стало зрозуміло, що це можливо і може статися, сказав президент. Детальніше читайте тут.

Чи готова Україна до провокацій Росії, читайте у матеріалі на Тvoemisto.tv.

Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках, та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!