Не поширюймо брехню про Україну

931 0
Постачання зброї від партнерів набирає обертів і змінює ситуацію на фронті на користь України. Саме тому зупинити ці постачання — завдання номер один для росії.

Росія з усіх сил намагається підірвати поставку Україні зброї. Ще з квітня ворог робить на це ставку. Водночас за словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, жоден партнер чи організація у спілкуванні з Україною не озвучували закидів, подібних до маніпуляцій Amnesty чи CBS, і жодним чином це не підірвало високий рівень довіри між Україною та партнерами.

Ще з квітня вони намагаються підірвати політичну готовність партнерів постачати зброю. Постачання зброї від партнерів набирає обертів і змінює ситуацію на фронті на користь України. Саме тому зупинити ці постачання — завдання номер один для росії. Ще з квітня вони намагаються підірвати політичну готовність партнерів постачати зброю.

Росія робить на це максимальну ставку — десь власними руками та мережами ботів, десь через проплачені чи афілійовані ЗМІ, десь через філігранні проникнення в авторитетні іноземні медіа, десь просто допомагають корисні ідіоти. Маніпуляції примітивні, але небезпечні: ніби зброя «зникає» або може потрапити «не в ті руки», «підживлює конфлікт замість врегулювання», ну і загалом, «росіяни, звісно, погані, але й українці не янголи».

Читайте також: «Повний суверенітет на сході й півдні України – кінцева точка переговорної позиції», – Кулеба

Першу хвилю подібної брехні Україна збила ще в травні-червні. Нині росіяни заходять на друге коло. Я не знаю, чи маніпулятивний звіт Amnesty і брехливий фільм CBS, які вийшли майже одночасно, пов’язані з російським урядом. Але я точно знаю, що обидві організації та автори цих бездоказових «шедеврів» завдали несправедливого і нічим не спровокованого інформаційного удару по Україні абсолютно синхронно з російською пропагандою. Внаслідок скандалу і під шаленим публічним тиском, Amnesty та CBS вибачилися. На жаль, вибачення не менш недолугі, ніж їхня причина.

Amnesty написала лист журналістам із серії «ми позицію не змінюємо, але вибачте». CBS визнали, що все перекрутили, видалили фільм та пообіцяли його змінити. Але примудрилися навіть у вибаченні напустити туману про постачання зброї. Нас такі вибачення категорично не влаштовують. Крім того, шкода вже завдана. Хто буде відповідати за неї?

Від CBS чекаємо на внутрішнє розслідування та публічного з’ясування, хто допустив в ефір російську пропаганду та з якою метою. Від Amnesty чекаємо, що ця інституція приборкає свою гординю і вибачиться не лише за біль, завданий українцям, а й за зґвалтування правди і реальності цієї війни.

Але є і гарні новини. Вся ця брехня наразі не досягає цілей. Жоден партнер чи організація у спілкуванні з Україною не озвучували закидів, подібних до маніпуляцій Amnesty чи CBS. І ця брехня жодним чином не вплинула на постачання зброї і не підірвала високий рівень довіри між Україною та партнерами.

Читайте також: «Схиблений імперіалізм рф має зазнати поразки», – Кулеба

Партнери чудово знають де, скільки чого передали і як це використовується. На щастя, інформацію вони отримують не від Amnesty та CBS.

Команда Президента Зеленського продовжує системну роботу з протидії російським маніпуляціям. Але це битва, в якій ніколи не вдасться перемогти раз і назавжди. Росіяни отримують по пиці, відходять, а потім заходять на нове коло. Тому потрібно об’єднувати всі зусилля. До вас три прохання:

1. Зберігаємо спокій і тримаємо стрій.

2. Нагадуємо в соцмережах, в контактах з журналістами та експертами, з простими громадянами інших країн, що Україна потребує більше зброї для перемоги.

3. Не поширюємо брехню про Україну, навіть якщо вона емоційно спокуслива, а поширюємо офіційну інформацію від уряду України та її партнерів.

Україна під прицілом багатьох хто не бажає нашому народу перемоги. Але ми продовжимо спільно боротися та перемагати.

Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках, та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.

 

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!