Скільки можна випити за кермом. Таблиця

11693 0
Кількість проміле, дозволена в Україні, та швидкість вивітрювання алкоголю.
Фото: www.vocfm.co.za

Фото: www.vocfm.co.za

Люди, ви серйозно? Зима, свята, родина… І єдине, що хвилює, це як не попастися за кермом після випитого?

Якщо ви клікнули на заголовок, то спитаю: чи знаєте ви різницю між терористом в Ніцці, який цілеспрямовано направляє вантажівку в мирних людей, і п’яним, який збиває пішоходів на переході чи тротуарі? Бо я ні.

Можливо, доскіпливі юристи на боці звинувачуваних у наїзді знайдуть відмінності між  метою – свідомим вбивством та вбивством із необережності, і, можливо, навіть будуть юридично праві. Але для тих, хто загинув, і для їхніх рідних різниці між цими двома причинами нема жодної.

Зараз запити на кшталт винесеного в заголовок дуже популярні. Ще б пак: усі готові святкувати. Миколая, Різдво, Новий Рік, знов Різдво і старий Новий Рік.  Плани складені, пляшки заготовлені, діти попереджені, друзі і знайомі попереджені, хто до кого і коли в гості їде. Корпоративи, ресторани, виїзди, списки, роздані завдання – хто на закупи, хто готує, а хто не п’є, бо йому всіх розвозити.

Читайте також: Чемність заради життя. Як допомогти львів’янам цивілізовано поводитись на дорогах

А потім усе змішується до святкової купи, де «він неправ, хай вип’є з нами, я всьо порішаю», «100 грам драґер не фіксує», «я покажу дорогу, там ніколи патрулів нема». І в темному провулку – не центральними ж вулицями зі свята йому їхати – слизька дорога, непомітна яма, випадковий перехожий… А потім утікати або тверезіти з жаху скоєного.

Або взагалі забити на це. І це не жарт. За два останні місяці у Львові зловили водія, який вчетверте (!) за цей рік попався з алкогольним отруєнням за кермом. І пообіцяв, що знову «порішає». Тобто я знаю, що живу в місті, де їздить маніяк із автоматом без запобіжника. І я вже навіть не нервуюся, коли щодня мама просить «сину,  їзди і ходи обережно, я тебе дуже прошу». Вона також знає, що є такий чоловік у Львові. І, скоріш за все, не один

І чомусь переконаний, що до Миколая, крім конкретних побажань, надходило й таке. І навіть хочу вірити, що почало здійснюватися.

«Вбережи всіх нас у ці свята від того, щоб опинитись на дорозі самовпевненого п’яниці-терориста

Вбережи від спокуси випити і сісти за кермо, бо «вже все вивітрилося».

Дай волі втримати «сміливого» від дурного вчинку і дай розуму.

Розуміти, що раз на рік навіть палиця стріляє, а п’яний на дорозі – навіть пішохід, не кажу вже про водіїв, – це смертельна зброя, яка вистрелить у будь-який момент. І жоден образок на шиї чи лобовому склі не зможе врятувати від цього.

Дай досвіду і терпіння поліції фіксувати всі випадки правильно, щоб суд не мав підстав сумніватися. Дай порядності експертам визнати п’яного п’яним, а тверезого тверезим і втриматись від спокуси заробити на підставах, а суддям – можливість виконувати свої обов’язки незалежно, виходячи з фактів і  справедливого розгляду справи, не зважаючи на будь-які зовнішні впливи.

Будьмо мудрі. Йдуть свята. Відповідальних і спокійним нам всім свят!

Нагадаємо, у Львові стартував масштабний інформаційно-просвітницький проект із безпеки дорожнього руху. Впродовж року його ініціатори проведуть соціологічне дослідження, серію публічних дискусій про виклики та проблеми в дотриманні правил дорожнього руху, навчання та флешмоби серед школярів, тренінги для водіїв та просвітницьку кампанію в медіа.

Організатори проекту «Безпечні дороги» – соціальна ініціатива Української греко-католицької церкви «Хтось не зробить» та медіа-хаб «Твоє місто» у співпраці з кафедрою соціології «Львівської політехніки», організацією Rotary Lviv International, Патрульною поліцією Львова за підтримки ексклюзивного партнера – компанії Aria Group.

Повна републікація тексту без згоди редакції або його часткове відтворення без посилання на оригінальний матеріал забороняється і вважається порушенням авторських прав.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!