Збережені життя. У Львові зменшилася кількість смертельних аварій

3459 0
Вполовину зменшилася кількість смертельних ДТП у Львові за І квартал 2018 року у порівнянні з І кварталом минулого року. Про це засвідчили цифри статистики, отримані та проаналізовані в рамках спільної кампанії медіа-хабу «Твоє Місто», Патрульної поліції Львівщини та соціальної ініціативи УГКЦ «Хтось не зробить».

За даними Управління патрульної поліції у Львівській області, за три місяці цього року на 50% зменшилася кількість людей, що загинули в аваріях, які трапилися на дорогах міста, включно з Брюховичами, Винниками та Рудном. На 57% менше загинуло осіб у ДТП, що відбулися за участі пішоходів і на 26% зменшилася загальна кількість таких аварій.

 

ДТП з потерпілими

 

2017 рік

2018 рік

 

Загалом

186

156

-16%

Травмовано

227

198

-13%

Загинуло

8

4

-50%


 

ДТП з потерпілими з вини пішоходів

 

2017 рік

2018 рік

 

Загалом

10

3

-70%

Травмовано

10

3

-70%

Загинуло

0

0

-

 

ДТП з потерпілими за участі пішоходів

 

2017 рік

2018 рік

 

Загалом

116

85

-26,7%

Загинуло

7

3

-57%


 

Попри суттєве зменшення кількості ДТП, під час яких травмувалися діти, тим не менше відбувся і один трагічний випадок. В лютому на вулиці Пасічній під колеса авто потрапила 10-річна дівчинка, що з’їжджала з гірки на пластиковій дошці та потрапила під колеса мікроавтобуса. Як з’ясували поліцейські, водій не зміг уникнути зіткнення. Дитину, на жаль, не врятували.

ДТП з потерпілими за участі дітей

 

2017 рік

2018 рік

 

загалом

26

18

-31%

загинуло

0

1

-

травмовано

35

17

 


 

Що впливає на зменшення смертельних ДТП

Серед основних причин зменшення смертельних ДТП варто відзначити обмеження максимальної швидкості до 50 км/год., що почало діяти з початку року, інформаційну та роз’яснювальну роботу і підвищення відповідальності самих мешканців міста.

«Суттєвим фактором, за спостереженням патрульних, стало те, що водії значно уважніше почали ставитися до виконання Правил дорожнього руху і, відповідно, не допускали ДТП. Разом з тим велику роль відіграло масове інформування та роз’яснювальні матеріали про необхідність дотримуватися безпеки для учасників дорожнього руху, - говорить начальник відділу розшуку та опрацювання матеріалів ДТП Управління патрульної поліції у Львівській області Іван Бесага. – Тут, на мою думку, дуже добре спрацювали прес-служба, відділ громадянського партнерства і власне громадські ініціативи, зокрема й через соціальну рекламу і візуальну – ті ж біг-борди, що були зроблені цього року. Сприяли покращенню ситуації і кращому розумінню необхідності дотримуватися правил і безпеки на дорогах численні зустрічі з дітьми та батьками дітей. Зауважу також, що немалу роль в зменшенні ДТП відіграють і зміни інфраструктури – впровадження кільцевих розв’язок, в тому числі на пр.Чорновола-Липинського і Кульпарківській-Науковій. Щодо додаткових стимулів, то впевнений, що реальне введення фото- та відеофіксації і, відповідно, розуміння невідворотності покарання за порушення будуть здатні ще більше покращити ситуацію на дорогах Львова».

В рамках кампанії #Безпечні дороги, що почала діяти у Львові з ініціативи медіа-хабу «Твоє Місто» з листопада минулого року було проведено цілу низку заходів, спрямованих на підвищення безпеки на дорогах міста. Серед них — інформаційні матеріали, цикл публічних дискусій, зустрічі з мешканцями, популяризація світловідбивачів та основ безпечної поведінки на дорогах.

Читайте також: Наскільки безпечно біля тебе на дорогах Львова. Он-лайн тест.

«Багато хто сумнівався на початку, чи варто братися за цю справу. Бо ж, здавалося, як можна змінити настільки усталені норми поведінки водіїв і пішоходів? Але дані поліції показують, що лише за перші 5 місяців кампанії (проект «Безпечні дороги» стартував у листопаді 2017 року – ред.) вдалося досягти колосальних результатів.  Навіть одне врятоване життя – безцінне, а у порівнянні з минулим роком маємо фактично 4 врятованих життя, – говорить засновник та керівник медіа-хабу Тарас Яценко. – Понад  1 000 000 переглядів ключових публікацій в межах проекту на сайті «Твого міста» свідчить про актуальність теми і те, що небайдужих громадян у нас багато. Дякуємо усім, хто повірив і долучився до підтримки такого потрібного у нашій країні проекту! Особливо – групі компаній «Арія моторс», Патрульній поліції Львівщини, радіо «Львівська хвиля», мережі магазинів «Вухо.ком», ініціативі УГКЦ «Хтось не зробить» , клубу «Rotary Lviv International» та команді «Твого міста».  Водночас, закликаємо й інших приєднатися до більш активного розвитку кампанії «Безпечні дороги», бо ж роботи у цьому напрямку, попри перші досягнення, у нас ще багато».

До речі, на сьогодні кампанія #Безпечні дороги розширилася. До участі долучилися нові учасники, серед яких і оновлений сервісний центр МВС (що замінив МРЕО). Поставлено і реалізовується амбітну ціль викорінити хабарництво та по-новому, виключно на професійній компетенції поставити справу отримання водійських прав, за якої на дорогах збільшиться кількість справді підготовлених і вмілих водіїв. Вже перший матеріал, зроблений в рамках програми «Як отримати права водія просто і без хабарів. Практична інструкція» отримав великий резонанс в соціальних мережах. Впродовж трьох тижнів після публікації Головний сервісний центр МВС розробив новий ілюстративний матеріал і розмістив «Покрокову інструкцію» для всіх областей України на своєму офіційному сайті.

Продовжує діяти в місті і громадська ініціатива «Пітбуль», що полює на нетверезих водіїв. До речі, як показала практика, така діяльність і широка інформаційна робота призводять до реальних результатів – останні нічні виїзди показали, що кількість нахабних водіїв, що виїжджають на дороги напідпитку, скорочується.

Читайте також: Нічні пси. Репортаж з полювання на водіїв-пияків у Львові

Повага та правила рятують життя

Основну суть кампанії #Безпечні дороги було передано в соціальній рекламі, яку «Твоє Місто» разом з Патрульною поліцією за сприяння Львівської міської ради розмістили у Львові на початку року: «Поділись дорогою. Повага та правила рятують життя».

В рамках кампанії вперше також за участі «шкільних офіцерів» патрульної поліції було організовано не тільки зустрічі з школярами, але з батьками школярів. Це абсолютно новий формат, який планується в найближчому часі зробити постійним, бо, попри скорочення випадків ДТП за участі дітей, кампанія #Безпечні дороги ставить за ціль звести можливість нещасних випадків до мінімуму. Сприяти цій меті мають і світловідбивачі, які в рамках кампанії «Твоє Місто» за сприяння Lviv International Rotary Club передало школярам молодших класів. Зараз очікується новий тираж цих світловідбивачів, який також наприкінці травня буде передано львівським школам.

Читайте також: Як зробити дорогу дитини зі школи додому безпечною. Пам’ятка для батьків

Матеріал підготовлено в рамках кампанії #безпечні дороги – соціально-інформаційного проекту медіа-хабу «Твоє Місто» за участі соціальної ініціативи УГКЦ «Хтось не зробить» та Патрульної поліції Львівщини, спрямований на покращення ситуації з безпекою руху в місті Львові.

Заходи, що реалізовуються в межах проекту – серія публічних дискусій про виклики та проблеми в дотриманні правил дорожнього руху, просвітницька кампанія в медіа, соціологічні дослідження, покращення інфраструктури міста, популяризація світловідбивних елементів, навчання школярів основам безпеки руху в школах Львова; тренінги та семінари з батьками учнів; соціальна візуальна реклама та пам’ятки, співпраця з храмами міста, інше.

Партнери кампанії –  група автомобільних компаній AriaGroup (офіційний дилер BMW, Volkswagen, Nissan, Honda, Seat), мережа магазинів Вухо.ком, LvivInternationalRotaryClub, радіо Львівська Хвиля.

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!