Київ

14 років нічого не роблять. Прокуратура просить суд розірвати договір на реставрацію садиби Дмитрієва на Подолі

371 0
Протягом майже 14 років з моменту укладення договору, підприємство навіть не розпочало виконувати умови інвестиційного проєкту щодо реконструкції/реставрації вказаних об’єктів.
Фото: відкриті джерела

Фото: відкриті джерела

Прокуратура просить суд розірвати інвестиційний договір на реконструкцію будинків по вул. Хорива, 2 на Подолі з метою збереження памʼятки — садиби Дмитрієва. Про це повідомляє Київська міська прокуратура.

У 2010 році між комунальним підприємством, яке діяло за дорученням Подільської районної ради, та приватною компанією укладено інвестиційний договір на будівництво об’єкту нерухомості та реконструкцію 8 будинків по вул. Хорива, 2 загальною площею майже 3110 кв.м. Вказані будинки ще у 2007-2009 роках перебували в аварійному стані.

Однак, частина вказаних будівель у 2014 році отримала статус пам’яток архітектури місцевого значення, а відтак проведення їх реконструкції заборонено законодавством.

Також прокуратурою встановлено, що протягом майже 14 років з моменту укладення договору, підприємство навіть не розпочало виконувати умови інвестиційного проєкту щодо реконструкції/реставрації вказаних об’єктів.

При цьому, будівлі, які мають особливу культурну цінність, перебувають у незадовільному стані — зі зруйнованими та демонтованими дахами, розібраними частинами перекриттів, частково відсутніми вікнами та дверима.

Враховуючи вказані обставини Київська міська прокуратура звернулась до суду з позовом про розірвання інвестиційного договору з приватним підприємством.

Нагадаємо, раніше суд наклав арешт на будівлі садиби Дмитрієва, які є об’єктом культурної спадщини та належать територіальній громаді. 

У 2007-2010 вказані пам’ятки були передані під реставрацію компанії  ПП «Конвалія-Нерухомість».

Компанія оформила на себе власність, але так і не почала реставрацію. У 2021 році Господарський суд міста Києва скасував реєстрацію права приватної власності за ТОВ «Конвалія-нерухомість» на будівлі по Хорива 2 (літ. А, Б, В, Г, Д, Є, Ж, З).

Вказане рішення було залишене в силі Постановою Північного апеляційного господарського суду від 13 грудня 2022 року (набуло чинності) та Ухвалою Верховного суду від 7 березня 2023 року.

Але Департамент комунальної власності КМДА за понад рік не зареєстрував право комунальної власності міста на ці будівлі.

У цей час компанія «Конвалія нерухомість» повторно зареєструвала  за собою право власності на ті ж самі будівлі, на підставі тих самих старих документів.

__________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!