Київ

Активісти дерусифікували стелу «ЯБРОВАРИ». Що не так із назвою?

748 0
Раніше назва міста звучала інакше

У місті Бровари під Києвом активісти зрізали частину букви «И» у назві міста на стелі «ЯБРОВАРИ». Про це повідомив активіст, голова Ради з урбаністики Києва Віталій Селик.

«Вчора в передмісті Києва патріоти болгаркою дерусифікували знак ЯБРОВАРИ. Тепер давнє місто знову БРОВАРІ», - написав він.

Він пояснив, що до радянської окупації місто називалось Броварі.

«Саме так казали мої місцеві бабуся і прабабуся "Поїхала у Броварі", "Купила у Броварях". Назву “Бровари” в українській мові почали використовувати більшовики в 1918 році. Однак історичне іменування Броварі і далі вживалася, у тому числі офіційно. Останні відомі офіційні документи радянської влади з цією назвою датуються 1968-м роком», - підкреслив Селик.

Він додав, що для Броварської міської ради  і мера міста Ігоря Сапожка це не є аргументом для повернення місту історичної назви.

«Він до речі, колишній регіонал, який тушкою перебіг туди з "Батьківщини" у 2010 році. Може тому і захищає у місті російські наративи», - припустив Селик.

___________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!