Київ

У КЕКЦ заявили, що і у Гатному під Києвом не можна будувати військове кладовище

3894 0
На місці майбутнього військового кладовища є заболоченні місця, але там нікого не ховатимуть
Загальний вигляд НВМК. ВІЗУАЛІЗАЦІЯ МІНВЕТЕРАНІВ

Загальний вигляд НВМК. ВІЗУАЛІЗАЦІЯ МІНВЕТЕРАНІВ

На місці, де планується будівництво Національного військового меморіального кладовища у Гатному, нібито дуже високий рівень ґрунтових вод. Про це заявили у Київському еколого-культурному центрі.

За заявою  КЕКЦ, у 8 з 10 свердловин рівень ґрунтових вод мав відмітку вище 2-х метрів.

«Відповідно до державних санітарних правил і норм у такому місці здійснювати поховання заборонено», - наголошує центр.

У Центрі додали, що практично таку ж інформацію щодо рівня ґрунтових вод отримали й восени 2023 року, але тоді робили експертизу на замовлення державної структури НВМК. Тоді після буріння 60-ти свердловин у 33-ох із них рівень ґрунтових вод був такий, що ділянки були визнані "підтопленими" та "потенційно підтопленими".

Також у КЕКЦ заявляють, що рубка лісу під будівництво кладовища підніме рівень ґрунтових вод ще більше.

 

Водночас, як наголошують в НВМК, минулого року було розширене геологічне дослідження. Воно тривало близько місяця. За цей час на території у понад 265 га пробурили 60 геологічних скважин глибиною по 6 метрів кожну.

Відповідно до науково-технічного звіту на непідтоплених та потенційно-підтоплених ділянках гранична глибина залягання ґрунтових вод від поверхні землі є не менше 2 м. Це відповідає гігієнічним вимогам облаштування і утримання кладовищ в населених пунктах. А там, де рівень води вищий, поховання не здійснюватимуть.

Нагадаємо, уряд офіційно визначив розташування для Національного військового меморіального кладовища. Його побудують на двох ділянках у Гатненській громаді Фастівського району Київської області.

Також Кабінет міністрів затвердив порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на будівництво та функціонування НВМК в 2024 році. Мова йде про 515 млн гривень.

Заступник директора державної установи Національне військове меморіальне кладовище Ярослав Старущенко повідомив, що меморіал  під Києвом почнуть будувати у 2024 році. Першу чергу реалізують в середині 2025 року. 

Тим часом Міністерство у справах ветеранів оприлюднило ескізний проєкт НВМК.

У квітні, коли почалися роботи з облаштування меморіалу, і з протестами виступили місцеві жителі. Вони вважають, що близькість кладовища до населених пунктів вплине на якість поверхневих вод. 

Нагадаємо також, що восени 2023 року, коли стало відомо, що НВМК будуть робити під Києвом, протестували рідні полеглих героїв, вони вважають, що меморіал має бути в межах столиці.

Як ми писали, в Києві пропонували 4 локації для розміщення Національного військового меморіального кладовища. 

У квітні 2023 року Київська міська рада виділила земельну ділянку під створення Національного військового меморіального кладовища в Биківні в Деснянському районі Києва між Броварським проспектом і вулицею Бобринецькою.

Парламент у травні минулого року ухвалив спеціальний закон. Його підписав голова Верховної Ради України, але не підписав Президент. Цей закон мав би врегулювати проблемні питання створення Національного військового меморіального кладовища у Биківні. 

Але, як заявили у Мінкульті, ділянка, визначена для будівництва Національного військового меморіального кладовища, потребує ретельних археологічних досліджень з пошуковими та ексгумаційними роботами, адже визначена територія є місцем розташування колишньої таємної спецділянки НКВС УРСР, де відбувалися поховання розстріляних у Києві в 1937-1941 роках жертв масових політичних репресій. За оцінками істориків, у Биківнянському лісі було закопано від 30 до 40 тисяч тіл жертв сталінських репресій.

Натомість у серпні Уряд ухвалив постанову, якою визначив нове місце розташування Національного Меморіалу – на території Гатненської сільської територіальної громади Фастівського району.

Міський голова Києва Віталій Кличко наполягав, що військовий меморіал має бути створений в Києві.

___________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!