Київ

Біля кесона на Оболоні облаштовують зону з вуличною їжею. Візуалізація

611 0
Зоною керуватиме ресторанна група Table Talk.

Влітку біля реконструйованого кесона недобудованого так званого «Сталінського метро» на Оболоні відкриють зону з вуличною їжею. Про це повідомляється на сторінці «Кесон на Оболоні» в Facebook.

Презентувати нову зону на орендованій ділянці мають наприкінці тижня. Однак ще до цього вирішили показати громадськості візуалізацію, адже будівельні роботи вже почалися.

Зона є автономною від парку «Наталка». Керуватиме нею ресторанна група Table Talk.

Вивезення сміття обіцяють організувати за допомогою електромобілів коштом оператора. Оскільки відвідувачі братимуть страви та напої з собою, — а це збільшить навантаження на інфраструктуру парку — адміністрація вирішила укласти договір на компенсацію робіт із вивозу цих додаткових обсягів.

Вбиральню розташують у дальній частині ділянки.

Як ми писали раніше, Департамент міського благоустрою КМДА видав оновлену контрольну картку ТОВ «Гювексхаус», яка дозволяє компанії виконувати будівельні та земельні роботи на території парку «Наталка». Власник планує створити рекреаційну зону з музичною сценою, спортзалом, простором для дітей і ресторанами. У компанії стверджують, що нове будівництво в рамках проєкту не передбачено. Окрім кесона, на ділянці розташовані ще пʼять захаращених споруд — їх планують привести до ладу.
 
Також у компанії зазначили, що заявлений термін виконання робіт – 29 травня 2024 року – визначений автоматично, як рік із дня отримання дозволу, і може бути скоригований як в один, так і в інший бік в залежності від динаміки реалізації проєкту.
 

Нагадаємо, Київрада передала компанії «Гювекхаус» в оренду ділянку на Оболоні на десять років за 22 тисячі гривень на місяць. Тоді активісти вказували, що ділянка належить до водного фонду, які не можна забудовувати, окрім цього нібито є проєкт рішення, яким передбачено житлову й громадську забудову. Також місцеві активісти стверджували, що Київрада віддала в оренду земельну ділянку, яка є частиною парку «Наталка».

На це орендар Ігор Тинний зазначав, що ділянка не є частиною парку, а знаходиться поруч з ним. У Київраді тоді говорили про маніпулятивність заяв мешканців та активістів, що стосувалися зокрема і вартості оренди. Річна орендна плата за земельну ділянку становить 311 531,19 грн, тобто 25 961 грн на місяць. Ця сума складає 3% від нормативної грошової оцінки, яка складає 10 384 373,11 грн. Рішення міста передбачає, що земельну ділянку використовуватимуть «виключно для експлуатації та обслуговування існуючих об’єктів без права нової забудови. 

Тинний наполягає, що  на ділянці не планується нове будівництво. Він стверджує, що нерухомість буде реконструйована. Зокрема у кесоні, ймовірно, зроблять міні концертну залу. А ресторан можуть зробити у іншій будівлі на території ділянки.

Також Тинний без уточнень каже, що наразі проєкт знаходиться на паузі «через тиск правоохоронців», однак триває розробка концепції та продовжується ремонт кесона усередині та назовні.

Як виглядатиме реконструйований кесон читайте тут.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!