
У Львові стрімко розвивається Сихівський район, проте глобально Сихів все ще залишається великим спальним районом, і найбільше йому бракує місць роботи, де могли би працювати його мешканці каже архітектор Олександр Шутюк у коментарі Tvoemisto.tv.
Він зауважує, що це також стримує розвиток місцевих закладів харчування, яким вдень може бракувати клієнтури, так як більшість мешканців поїхали на роботу деінде.
Читайте також: Район, якому судилося стати популярним, або як Сихову розвиватися далі
Про те, що район треба насичувати якомога більшою кількістю місць для праці говорить і колишній архітектор Львова Юліан Чаплінський.
«На жаль, зараз тут дуже мале співвідношення офісних-комерційних приміщень, як на таку кількість людей – все залишається на рівні кіосків, перших поверхів, «пробитих» ганків. Війна не сприяла розвитку і приходу сюди макро-інвестицій, які б могли «породити» офісні будинки», – говорить Юліан Чаплінський.
Тому місту треба працювати над насиченням району комерційною нерухомістю, сферою обслуговування, а також культурною складовою, щоби зменшувати внутрішню міграцію зі Сихова в центр. Якби на Сихові створили під-центр, що мав би повний весь можливий спектр послуг, які потрібні людям, а не тільки охоплював торгівлю, кіно тощо, то Сихів мав би велике майбутнє у плані розвитку нерухомості, наголошує Юліан Чаплінський.
Зазначимо, що колись Сихів – це була ізольована окраїна міста, а тепер – найбільший район Львова, що стрімко розвивається. Чи зможе Сихів стати майданчиком для сміливих архітектурних рішень, справді зеленим районом, мобільним і доступним для людей з інвалідністю, з безпечними і комфортними дворами, з осередком культури, чи залишиться «спальним» районом з одноманітними «радянськими» будинками, Тvoemisto.tv розпитувало в архітекторів та активістів. Читайте тут.
___________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.