Деякі повідомлення про "замінування" у Львові надходили із зони АТО

2013 0
26 липня правоохоронці у Львові отримали повідомлення про замінування 10 об'єктів: головного залізничного вокзалу, сімох готелів, одного ресторану та одного хостелу. Жодне із повідомлень не підтвердилось. За всіма фактами відкрито кримінальні провадження.
Фото: ВЗГ ГУМВС України у Львівській області

Фото: ВЗГ ГУМВС України у Львівській області

"Проведеними заходами ми встановили, що деякі дзвінки про замінування будівель у Львові здійснювались з території зони АТО. В даному випадку усі кримінальні провадження, для подальшого досудового слідства, будуть скеровані за підслідністю", - повідомив начальник кримінальної міліції полковник міліції Руслан Домніцак, інформує ВЗГ ГУМВС України у Львівській області.

За усіма фактами "замінувань" будівель відкриті кримінальні провадження за ч.1 ст.259 (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності) КК України. Санкція даної статті передбачає відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від двох до шести років.

Загалом, за законом неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян карається штрафом від 500 до 1 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, арештом терміном до шести місяців, або обмеженням волі до п'яти років. Повторно такий вчинок карається позбавленням волі на термін від двох до семи років.

Психологи кажуть, що, зазвичай, до таких дій (фальшиві повідомлення про замінування, – ред.) схильні люди, які хочуть помститися, пожартувати, або страждають від психічних захворювань.

Голова Асоціації практикуючих психологів Ігор Корнієнко, поділив таких людей на кілька категорій.

1. Месники. Люди, які ображені на ту, чи інші установу і таким чином хочуть зірвати її діяльність.

2. Люди, які хочуть пожартувати і подивитися, що буде далі. Дуже часто вони знаходяться у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

3. Диверсанти, умовні терористи. Їх мета – посіяти паніку у суспільстві, збільшити напруження. На цих людей сильно впливає негативна інформація про нестабільну ситуацію в країні.

4. Психічно хворі. Такі особи, зазвичай, страждають манією переслідування і повідомляють про замінування, щоб таким чином перешкодити своїм умовним «переслідувачам».

5. Особи, що перебувають на межі нервового зриву, або серйозного психічного захворювання. На людей такої категорії також впливає негативна інформація. Вони відчувають полегшення, коли проявляють свою силу, наприклад, через фальшиві повідомлення про замінування.

Наразі працівники міліції намагаються встановити особи зловмисників, які завідомо повідомили неправдиву інформацію про замінування приміщень у Львові.

Загалом з початку року до правоохоронців надійшло 41 неправдиве повідомлення про замінування.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!