До лікарні потрапили двоє осіб через отруєння чадним газом у Львові

553 0
Фахівці призупинили подачу газу до квартири.
Умовне фото

Умовне фото

У Львові у квартирі на вул. Караїмській (Шевченківський район) двоє людей отруїлись чадним газом. Про це повідомили у пресслужбі ЛМР.

Чадним газом отруїлись 30-річний чоловік та 23-річна жінка. Їх у стані середньої важкості медики госпіталізували до обласної клінічної лікарні. Також фахівці призупинили подачу газу до квартири.

Загалом від початку 2024 року по місту зафіксували 11 випадків отруєння чадним газом, внаслідок яких постраждали 33 людини, з них 11 – діти. Причинами цих отруєнь стало недотримання правил користування газовими приладами у побуті, порушення тяги через герметичні вікна та електровитяжки.

Основною вимогою для уникнення біди є притік свіжого повітря у приміщення, де є прилади опалення – через вікно, двері та вентиляційний канал, який має бути постійно прочищений, і в якому має бути відповідна тяга, щоб відпрацьовані гази виходили в атмосферу. Там, де встановлені прилади з димовідводом продуктів згоряння в комин – тобто газові коти чи колонки, цей комин також має бути чистим. У жодному разі в таких приміщеннях не може бути електричних вентиляторів. Якщо одне з цих правил недотримане, то у приміщенні починає утворюватися чадний газ.

Щоб уникнути отруєння чадним газом, забороняють:

  • перебувати тривалий час у приміщенні, де працює газова колонка або котел;

  • опалювати квартиру за допомогою газової плити або духовки;

  • готувати їжу при одночасній роботі всіх включених конфорок газової плити;

  • обігрівати приміщення за допомогою печі, в якій є щілини;

  • закривати заслінку печі, поки триває процес горіння;

  • залишати розтоплену піч без контролю (на ніч);

  • тривалий час перебувати в гаражі, якщо включено двигун автомобіля та зачинено всі вікна і двері;

  • виконувати самостійно будь-які роботи з газовими та вентиляційними системами і пристроями.

Читайте також: Через отруєння чадним газом загинула людина у Львові

Зокрема, газ вибухонебезпечний, і найменше порушення правил може призвести до трагедії – вибуху, пожежі, руйнування та отруєння. Під час усіх нещасних випадків, пов'язаних із використанням газу (вибух, пожежа, отруєння), слід зателефонувати в одну з міських служб: швидку допомогу – 103, пожежну – 101, газову – 104, поліцію – 102. Будь-яка з цих служб повідомить решту, і вони прибудуть на місце події. 

__________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!