Семеро людей потрапили до лікарні через отруєння чадним газом у Львові. Як вберегтися

734 0
Подачу газу припинили у квартири обох будинків.
ФОТО: ВЛАСНО.INFO

ФОТО: ВЛАСНО.INFO

У неділю, 14 січня, у Львові семеро осіб отруїлися чадним газом, серед яких 6 дорослих та 17-річний хлопець. Про це повідомили в міському управлінні з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та територіальної оборони. 

Зокрема, у двоповерховому житловому будинку у Франківському районі Львова отруїлися чадним газом четверо людей: троє дорослих чоловіків та 17-річний хлопець. Усіх постраждалих госпіталізували до медзакладів міста у стані середньої важкості. 

А ввечері у двоповерховому житловому будинку, що в Залізничному районі Львова, чадним газом отруїлися троє людей: жінка та двоє чоловіків. Їх у стані середньої важкості медики госпіталізували. Аварійні бригади Львівської філії ТзОВ «Газорозподільні мережі України» припинили подачу газу у квартири обох будинків.

Зазначимо, загалом з початку 2024 року вже сталось три випадки отруєння чадним газом у Львові. Постраждало 10 людей, серед яких двоє дітей. Причинами отруєнь часто є недотримання правил користування газовими приладами у побуті, порушення тяги через герметичні вікна та електровитяжки.

Основною вимогою для уникнення біди є притік свіжого повітря у приміщення, де є прилади опалення – через вікно, двері та вентиляційний канал, який має бути постійно прочищений, і в якому має бути відповідна тяга, щоб відпрацьовані гази виходили в атмосферу. Там, де встановлені прилади з димовідводом продуктів згоряння в комин – тобто газові коти чи колонки тощо, то цей комин також має бути чистим. І в жодному разі в таких приміщеннях не може бути електричних вентиляторів. Якщо одне з цих правил недотримане, то у приміщенні починає утворюватися чадний газ і стається біда.

Щоб уникнути отруєння чадним газом, забороняють:

  • перебувати тривалий час у приміщенні, де працює газова колонка або котел;

  • опалювати квартиру за допомогою газової плити або духовки;

  • готувати їжу при одночасній роботі всіх включених конфорок газової плити;

  • обігрівати приміщення за допомогою печі, в якій є щілини;

  • закривати заслінку печі, поки триває процес горіння;

  • залишати розтоплену піч без контролю (на ніч);

  • тривалий час перебувати в гаражі, якщо включено двигун автомобіля та зачинено всі вікна і двері;

  • виконувати самостійно будь-які роботи з газовими та вентиляційними системами і пристроями.

Нагадаємо, що Tvoemisto.tv спілкувалося з людьми, які постраждали від чадного газу, дізналося про причини біди і як запобігти отруєнню. Детальніше тут.

_____________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!