У Львові сім'я потрапила до лікарень через отруєння чадним газом

813 0
Постраждали 38-річні чоловік та жінка, 11-річний хлопець та 14-річна дівчина.
фото умовне

фото умовне

Сьогодні вранці, 21 лютого, у квартирі на вулиці Зеленій, 56, що у Личаківському районі, трапилось отруєння чадним газом. Про це повідомили в управлінні з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та територіальної оборони ЛМР.

Постраждали 38-річні чоловік та жінка, 11-річний хлопець та 14-річна дівчина. Їх медики доправили до лікарень.

Зазначимо, що загалом від початку 2024 року по місту зафіксували 10 випадків отруєння чадним газом, внаслідок яких постраждала 31 людина, з них 11 – діти. Причинами цих отруєнь стало недотримання правил користування газовими приладами у побуті, порушення тяги через герметичні вікна та електровитяжки.

Фахівці вкотре наголошують, що основною вимогою для уникнення біди є притік свіжого повітря у приміщення, де є прилади опалення – через вікно, двері та вентиляційний канал, який має бути постійно прочищений, і в якому має бути відповідна тяга, щоб відпрацьовані гази виходили в атмосферу. Там, де встановлені прилади з димовідводом продуктів згоряння в комин – тобто газові коти чи колонки, цей комин також має бути чистим. У жодному разі в таких приміщеннях не може бути електричних вентиляторів. Якщо одне з цих правил недотримане, то у приміщенні починає утворюватися чадний газ.

Щоб уникнути отруєння чадним газом, забороняють:

  • перебувати тривалий час у приміщенні, де працює газова колонка або котел;

  • опалювати квартиру за допомогою газової плити або духовки;

  • готувати їжу при одночасній роботі всіх включених конфорок газової плити;

  • обігрівати приміщення за допомогою печі, в якій є щілини;

  • закривати заслінку печі, поки триває процес горіння;

  • залишати розтоплену піч без контролю (на ніч);

  • тривалий час перебувати в гаражі, якщо включено двигун автомобіля та зачинено всі вікна і двері;

  • виконувати самостійно будь-які роботи з газовими та вентиляційними системами і пристроями.

Читайте також: Через отруєння чадним газом загинула людина у Львові

Зокрема, газ вибухонебезпечний, і найменше порушення правил може призвести до трагедії – вибуху, пожежі, руйнування та отруєння. Під час усіх нещасних випадків, пов'язаних із використанням газу (вибух, пожежа, отруєння), слід зателефонувати в одну з міських служб: швидку допомогу – 103, пожежну – 101, газову – 104, поліцію – 102. Будь-яка з цих служб повідомить решту, і вони прибудуть на місце події. 

Нагадаємо, 14 січня у Львові семеро осіб отруїлися чадним газом, серед яких 6 дорослих та 17-річний хлопець.

Наталія Вареник
__________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!