Етична комісія не знайшла сексизму в доповіді професора Львівського медуніверситету

3626 0
Раніше професора Львівського медуніверситету звинуватили у сексизмі та антинаукових висловлюваннях.
фото: vnz.univ.kiev.ua

фото: vnz.univ.kiev.ua

Етична комісія Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького проаналізувала доповідь професора Ростислава Білобривки, якого раніше звинуватили в сексизмі та антинаукових висловлюваннях. У підсумку комісія визнала професора невинним. Про це у коментарі  Tvoemisto.tv повідомив ректор ЛНМУ імені Данила Галицького Борис Зіменковський.

На запитання, чому етична комісія прийняла саме таке рішення, він відповів: «Бо це етична комісія».

Нагадаємо, раніше завідувача кафедри психіатрії, психології та сексології ЛНМУ імені Данила Галицького Ростислава Білобривку звинуватили у поширенні псевдонаукових теорій та дискримінаційних ідей за гендерною ознакою. Про це йшлося у зверненні Міністерства охорони здоров’я України до ректора Львівського медичного університету Бориса Зіменковського. Також у своєму Twitter Уляна Супрун повідомила, що МОЗ рекомендує Міністерству освіти перевірити докторську дисертацію Ростислава Білобривки та у разі виявлення псевдонауки чи дискримінаційних тверджень – позбавити вченого звання.

Читайте також: Львівський медуніверситет зараховує 133-ох вступників-трієчників

Зокрема, у зверненні МОЗ звертають увагу на те, що у тезах доповіді Ростислава Білобривки, які опублікували у збірнику матеріалів Міжнародної науково-практичної конференції «Свідомість, мозок, мова: актуальні проблеми та міждисциплінарні досягнення», є багато «побутових» гендерних стереотипів.

Наприклад, «жінка нічого не відкриває, відкриває лише чоловік», «відкривати, проникати кудись – це суто чоловіча справа», «основне покликання жінки – це відтворення, тобто репродукція», «для жінки мета – любов, а секс – засіб», «чоловік хоче одного, але від багатьох жінок». Такі твердження, зазначається у заяві, є трансляцією типових сексистських стереотипів, негативно впливають на репутацію всієї медичної та наукової спільноти України й суперечать Конституції та законам України.

Пізніше медуніверситет відреагував на ситуацію з професором та доручив етичній комісії перевірити його доповідь.

Тези доповіді можна переглянути за посиланням.

Ганна Аргірова

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!