Хто і де має право видавати повістки. Пояснення

3111 0
Місце вручення повісток не зарегламентоване законодавством.
Фото умовне

Фото умовне

Видача повісток під час воєнного стану повинна відбуватися відповідно до законодавства України, з дотриманням прав і свобод громадян, забезпечуючи їх захист від незаконного втручання в особисте життя та недоторканність. 

Джерело: обмбудсман Дмитро Лубінець у Telegram

Місце вручення повісток не зарегламентоване законодавством, тому їх можуть вручити і на роботі, і в кафе чи на блокпості, вулиці.

Вручати повістки мають право:

  • органи місцевого самоврядування;
  • керівники підприємств, установ, організацій, закладів освіти (незалежно від підпорядкування і форми власності);
  • управителі багатоквартирних будинків;
  • посадові особи районного чи міського центру комплектування та соціальної підтримки;

 

Громадяни мають право дізнатися, хто видає повістку та перевірити посвідчення посадової особи. Перед тим, як прийняти повістку, омбудсман радить уважно переглянути як посвідчення, так і саму повістку, перевіривши правильність заповнення документів. Він додав, що не варто хвилюватись чи соромитись це робити.

Читайте також: Де і кому вручають повістки на Львівщині

Нагадаємо, 24 лютого 2022 року у зв’язку з повномасштабним російським вторгненням в Україні ввели воєнний стан та оголосили про загальну мобілізацію. На сьогодні по всій країні триває укомплектування особовим складом підрозділів ЗСУ та інших військових формувань. Більше про те, як відбувається мобілізація, кого можуть, а кого ні взяти до війська, читайте у матеріалі.

Вдночас деякі військовозобовʼязані нехтують своїми обов’язками, затвердженими законодавством, що суттєво ускладнює мобілізацію та призводить до того, що територіальні центри комплектування та соціальної підтримки не мають необхідної та актуальної інформації про них. Через це виникає потреба вручати повістки не лише за місцем проживання та роботи громадян, а й у громадських місцях.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!