Компенсацію від держави за послуги няні цього року зможуть отримати 25 тисяч сімей

2398 0
Уряд передбачив у бюджеті 500 млн грн на «муніципальну няню».
Фото: h-h.com.ua

Фото: h-h.com.ua

У січні почав діяти ще один вид соціальної допомоги для батьків – компенсація за оплату праці няні. Це є додаткова допомога до щомісячних виплат на дитину.

Читайте також: Як отримати компенсацію за «муніципальну няню». Роз'яснення від Мінсоцполітики

Як повідомляє Мінсоцполітики, станом на 1 січня розмір компенсації становить 1626 грн – відповідно до рівня прожиткового мінімуму. У 2019 році на «муніципальну няню» в державному бюджеті передбачено 500 млн грн. Цією безповоротною допомогою від Уряду зможуть скористатися 25 тисяч сімей, кажуть в міністерстві.

Читайте також: Керівниця агенції нянь: У Львові чоловікові, який хотів доглядати дітей, роботи не знайшли

Урядовці зазначають, що договір між батьками і нянею не обов’язково затверджувати в нотаріуса, але няня має працювати як ФОП і сплачувати відповідні податки. У Мінсоцполітики кажуть, що така ініціатива має допомогти багатьом жінкам працездатного віку, які працюють нянями, вийти «з тіні» та мати офіційний стаж, необхідний для нарахування пенсії.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!