Міська рада Львова відсудила дев’ять лікарняних приміщень в облради

1387 0
У жовтні 2023 року ЛМР програла суд за дев’ять приміщень, проте подала апеляцію на це рішення Господарського суду Києва.
Фото: Фотографії старого Львова

Фото: Фотографії старого Львова

Львівська міськрада таки перемогла суд щодо дев’яти лікарняних приміщень, за які судиться з обласною радою ще з 2021 року. Про це стало відомо з відповідної постанови Північного апеляційного господарського суду.  

У позові ЛМР мовиться про такі будівлі: 

  • будівлю їдальні, під літ. А-1, А'-1, загальною площею 294,2 м² на вул. Й. Коциловського,15а;

  • стаціонар психоневрологічного диспансеру під літ. А-2, загальною площею 819,7 м² на вул. О. Басараб, 2;

  • Львівський міський психоневрологічний диспансер під літ. А'-3, загальною площею 725,7 м² на вул. Й. Коциловського,30; 

  • будівлю диспансеру під літ. А'-3 загальною площею 121 м² на вул. Й. Коциловського,32;

  • сховище запасу води під літ. Б-1, загальною площею 62,1 м². на вул. Т. Комаринця,2а; 

  • корпус №1 КЗ ЛОР «Будинок дитини №2 з ураженням центральної нервової системи і порушенням психіки» під літ. А-2, А'-2, загальною площею 756 м² на вул. В. Антоновича,117;

  • корпус №2 КЗ ЛОР «Будинок дитини №2 з ураженням центральної нервової системи і порушенням психіки», загальною площею 490,2 м² на вул. Житомирській,8а;

  • корпус №3 КЗ ЛОР «Будинок дитини №2 з пораженням центральної нервової системи і порушенням психіки», загальною площею 553, м² на вул. Гіпсовій,40б;

  • лікарняний корпус КЗ ЛОР «Дитячий туберкульозний санаторій», загальною площею 562,6 м² на вул. В. Антоновича,80.

Свої вимоги місто аргументувало тим, що ЛОР самовільно розпорядилась вказаними об’єктами комунальної власності громади Львова без рішення на це міської ради та видала відповідні свідоцтва про право власності, а згодом провела державну реєстрацію будівель. Таким чином майно незаконно вибуло з власності ЛМР.

Натомість обласна рада зазначила, що у вересні 2008 року вказані будівлі та споруди закладів охорони здоров’я за актом приймання-передачі передали їй у власність. Також відповідач пояснював, що усі рішення та свідоцтва, на підставі яких відбулась передача прав власності, наразі є чинними, а тому підстав для задоволення позову немає.

Відтак, у листопаді 2021, Господарський суд Києва задовольнив позов, що у липні 2022 підтвердив Північний апеляційний господарський суд. Та вже у квітні 2023 року постановою Верховного суду обидва попередні рішення скасували, а справу знову передали на розгляд Господарського суду Києва, який став на сторону Львівської облради. 

Наразі ж Північний апеляційний господарський суд встановив, що Львівська міська рада є дійсним власником спірних об’єктів, адже обласна рада оформила право власності на комунальні об’єкти територіальної громади Львова без її згоди. 

Читайте також: ЛМР програла суд облраді за десяток будівель закладів охорони здоров’я 

Нагадаємо, що нещодавно Львівська міськрада програла облраді у суді щодо трьох будівель на вул. Шевченка, 186.

Володимир Федорович

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!