Львів’янка стала координаторкою конгресів та комітетів PEN International

1683 0
Українську менеджерку культури Ольгу Муху призначили на посаду координаторки конгресів та комітетів PEN International.
Фото: nachasi.com

Фото: nachasi.com

Львів’янку Ольгу Муху призначили координаторкою конгресів та комітетів PEN International. Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook. Наразі Ольга Муха переймає справи у підготовці 84-го конгресу PEN у Індії «Експерименти з правдою», який пройде під гаслом «Правда, Свобода, Різноманітність» у вересні цього року. 

Ольга зазначила, що потрапила на цю посаду на запрошення виконавчого директора PEN International Карлеса Торнера, який знаний, поміж іншим, як багаторічний популяризатор й захисник не лише рідної, каталонської літератури, але й усіх літератур так званих малих мов, повідомляє «Читомо».

«Це буде дуже масштабний захід із залученням величезної кількості людей. Окрім цього, я координуватиму комітети, а їх у PEN чотири основні: Translation & Linguistic Rights, Writers for Peace, Writers in Prison та Women Writers. Згодом долучиться ще координація регіональних центрів», – розповіла вона.

Також Ольга Муха додала, що намагатиметься сприяти комунікації організації з Україною.​«Загалом моя кандидатура розглядалася зокрема виходячи із потреби налагодити кращі зв’язки із регіоном Східної Європи і т.зв. пострадянських територій, тому знання багатьох слов’янських мов та локальних правових систем було значною перевагою», – наголосила Ольга.

Нагадаємо, що попередній 83 Міжнародний конгрес  ПЕН-клубу відбувся у вересні 2017 у Львові. 

Довідка.

 «ПЕН-клуб» (International PEN, PEN Club) – міжнародна неурядова організація, яка об'єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів, а також істориків і журналістів. ПЕН-клуб створили з метою сприяння дружбі й інтелектуальній співпраці письменників всього світу; акцентує увагу на ролі літератури в розвитку взаєморозуміння і світової культури; бореться за свободу слова. Назва клубу – ПЕН – це абревіатура від англійських слів «Poets, Playwrights, Essayists and Novelists» – «поети, драматурги, есеїсти, романісти», які складаються в слово «пен» (pen) – ручка для писання.

ПЕН-клуб заснували 5 жовтня 1921 в Лондоні з ініціативи англійських письменників Кетрін Емі Доусон-Скотт і Джона Голсуорсі (останній став президентом клубу). Першими членами ПЕН-клубу стали письменники Джозеф Конрад, Бернард Шоу та Герберт Уеллс.

 

ТЕГИ: ПЕН-клуб

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!