Київ

Мінкульт визнав усі частини садиби на Рейтарській, 37 пам'яткою місцевого значення

826 0
Раніше частина садиби за адресою вул. Рейтарська, 37 Б не мала охоронного статусу

Міністерство культури та інформаційної політики надало статус пам’ятки місцевого значення для всієї будівлі за адресою: вул. Рейтарська, 37-А, А'. Про це інформує пресслужба МКІП.

У відомстві нагадали, що у 2011 році відбулося розділення пам'ятки і занесення до Державного реєстру нерухомих пам'яток України лише частини будинку під технічною адресою — вул. Рейтарська, 37 А. Флігелю присвоїли літеру А'. Його і частину садиби за адресою вул. Рейтарська, 37 Б визнали такими, що не підлягають занесенню до Держреєстру нерухомих пам'яток України. У МКІП визнали, що при цьому до облікової документації внесли неправдиві відомості.

Нині в Мінкульті наголошують на необхідності збереження історичного середовища центру Києва, особливо в межах буферної зони об'єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У буферній зоні розташована будівля Київського повітового земства по вул. Рейтарській. 37.

За даними МКІП, Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО не схвалював демонтажу споруди, оскільки забудовник не повідомив про це Комітет і не отримав жодних рекомендацій.

Як ми писали, забудовник, який розбирає історичну будівлю на Рейтарській 37 порушує не лише пам’яткоохоронне законодавство, а й законодавство про охорону археологічної спадщини, адже ця ділянка - територія памʼятки археології національного значення «Культурний шар "Міста Ярослава» XI-XIII ст.

Нагадаємо, на місці памʼятки архітектури на вулиці Рейтарській, 37, девелоперська компанія «Нест» планує звести «бутиковий бізнес-центр» Reiter Hall. За словами девелопера, будівлі хочуть «повернути їй первозданний вигляд» і водночас «зміцнити її сучасними конструктивними рішеннями». У «Нест» запевняють, що відновлять і зміцнять фасад будівлі, дах, а також парадні сходи. Поверховість будівлі не збільшуватимуть.

Водночас мешканці вул. Рейтарської підписали колективне звернення проти зносу історичних будівель на Рейтарській 37.   Громада просить Київську міську прокуратуру відкрити кримінальне провадження за фактом умисного пошкодження або руйнування обʼєктів культурної спадщини (ч. 2 ст. 298 КК України) та накласти арешт на історичні будівлі та земельну ділянку, що є пам’яткою археології національного значення.

Нагадаємо, 8 вересня будівельники відновили роботи з демонтажу памʼятки  архітектури попри призупинену картку на порушення благоустрою та відкрите кримінальне провадження.

у травні 2023 року будівлю на Рейтарській 37-А почали розбирати. Тоді у будівельній компанії «Нест» стверджували, що реставрують головний фасад, аби «пристосувати будівлю до сучасних умов». Як наголосив Перов, це означає, що від пам’ятки має залишитися лише фасад, який суттєво видозмінять. За заявою депутатки Київради Ксенії Семенової, поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 298 Кримінального кодексу (незаконне проведення пошукових робіт на об’єкті археологічної спадщини та знищення, руйнування чи пошкодження об’єктів культурної спадщини)

У червні Департамент міського благоустрою КМДА призупинив дію картки на тимчасове порушення благоустрою у будинку. Попри все це, Мінкульт погодив проєкт зносу будівлі.

Флігель будівлі на Рейтарській, 37-А має 130-річну історію. Це був будинок Київської повітової земської управи, де жив громадський діяч і письменник Микола Шаповал. У радянські часи там був розташований гідромеліоративний інститут.

__________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!