Місто знову закликало переробити незаконну прибудову «Віденської кав’ярні» у Львові

5354 0
У 2006 році на другому поверсі будинку добудували веранду, яка згодом перетворилася на приміщення з дахом.
Фото: лмр

Фото: лмр

Львівська міська рада закликала власників «Віденської кав’ярні» переробити незаконно прибудовану до ресторану терасу. Оскільки надбудова спотворює  вигляд усієї пам’ятки архітектури. Про це сьогодні, 27 червня, під час брифінгу заявив головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.

«Проспект Свободи – колишні Гетьманські Вали. І будівля, де розміщується "Віденська кав’ярня", традиційно використовувалась як кав’ярня. Тут з 19 ст. змінювалися стилі, облаштування інтер’єрів, але ми не сподівалися, що на терасі цієї історичної кав’ярні, в серці міста, поруч з пам’ятником Шевченку, виросте потвора – надбудова з пластиковими вікнами, дуже дивної висоти з незрозумілим накриттям і металевим профнастилом на даху. Таке рішення було б дивним навіть для периферії, не кажучи вже про історичну частину міста і історичну пам’ятку», – пояснив архітектор.

За його словами, надбудова не мала жодних погоджень. Попри це власник зробив стіни, спорудив конструкції на балюстрадах та, як зазначив Антон Коломєйцев, спотворив фасад. Відтак, навантаження другого поверху стало абсолютно непрозорим. Тому стало неможливо побачити будівлю в комплексі, як її задумував архітектор. Антон Коломєйцев також представив  візуалізації ідей облаштування тераси. Серед запропонованих варіантів зокрема: з плоским дахом, де на контрасті старе і нове буде сприйматися органічно. На  візуалізації це виглядає так: прозоре тло існуючого об’єму і новий вигляд тераси, яка повністю відкривається в літній період.

Читайте також: У Львові мають повернути історичний вигляд «Віденської кав’ярні»

«Ось уже 3-ій рік, як ми законно хочемо вирішити питання незаконної добудови на терасі «Віденської кав’ярні». Тераса влаштована впритул до пам’ятки архітектури, без жодного дозволу, без жодного висновку Львівської міської ради та управління охорони історичного середовища. Про те, що тут є порушення вимог Закону "Про охорону культурної спадщини", встановив навіть Верховний Суд. Ще минулого року ми почали діалог із власником. Ми, разом з управліннями охорони історичного середовища і містобудування та урбаністики, готові були спільно напрацювати ескіз і вигляд цієї тераси, який би відповідав пам’яткоохоронному законодавству і влаштовував би власника. Але власник відверто ігнорує усі наші пропозиції», – зазначила  керуюча справами виконкому міськради Наталія Алєксєєва.

Читайте також: Історія престижної кав'ярні, яку знали за межами міста

Нагадаємо, у Львові на проспекті Свободи, 2 будинку, де розташована «Віденська кав’ярня», мають повернути історичний вигляд. За словами керівниці управління охорони історичного середовища ЛМР Лілії Онищенко, у 2006 році на другому поверсі будинку добудували веранду, яка мала відкриту терасу, а пізніше, у 2007-2008 роках, ця тераса перетворилася на приміщення з дахом. Як зазначила керуюча справами виконкому Наталія Алєксєєва, реконструкцію будівлі проводили без дозвільних документів, проєкту на закриту терасу не було. 

За даними YouControl, бенефіціарними власниками ТОВ «Віденська кав’ярня» є кілька осіб: президент Івано-Франківської Торгово-промислової палати Андрій Левкович, президент Канадсько-української торгової палати Зенон Потічний, генконсул України у Кракові у 2015-2019 роках Олег Мандюк та киянка Оксана Шлапак. 

Раніше один із власників закладу Олег Мандюк у коментарі Tvoemisto.tv казав, що рішення виконкому – чергова маніпуляція виконкому, адже підприємство вже півроку під тиском і впливом різних структур міської ради, які приходять з перевірками.  

Для довідки

Ця кав’ярня є найстарішою в місті, а також, одною з небагатьох, яка будувалася власне, як кав’ярня. Кам’яницю збудував купець Карл Гартман на вул. Гетьманська, 14, (пр. Свободи). в 1828–29 рр.

«Віденська кав’ярня» змінювала власників, вигляд, тільки не назву. В 1880 р. відбулося чергове переобладнання кам’яниці, суттєво змінився інтер’єр. В 1902-1903 рр., на замовлення нового власника кав’ярні промисловця Кароля Чуджака художники Ю. Крупський та Ф. Зайховський декорували «Віденську» в модному на початку ХХ ст. сецесійному стилі. В 1903 р. з боку пл. св. Духа до кав’ярні прибудована залізна конструкція літнього павільйону, з роками вона перетворилася на муровану будівлю з терасою. 

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!