На Львівщині у чоловіка виявили атипову форму лептоспірозу

1349 0
Станом на сьогодні чоловіка вже виписали з лікарні, він почувається задовільно.
Фото: Eveningkiev.com

Фото: Eveningkiev.com

На Львівщині у чоловіка одного з сіл Пустомитівського району виявили випадок атипової форми лептоспірозу. Ймовірним фактором інфікування були забруднені гризунами предмети за місцем його проживання. Про це у коментарі Tvoemisto.tv повідомила заступниця гендиректора Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Марія Озірковська.

Читайте також: До реанімації Львівської інфекційної лікарні потрапив чоловік із лептоспірозом

«Це була атипова форма лептоспірозу, адже не було жовтяничної форми, але стан чоловіка задовільний і його вже виписали додому», – зазначили у лікарні.

Пацієнта лікували у Львівській обласній інфекційній лікарні. При проведенні епідеміологічного розслідування встановили, що ймовірним фактором інфікування були забруднені гризунами предмети за місцем проживання. Чоловік сам подав інформацію, що у нього вдома є господарські будівлі, які заселені гризунами.

Крім того, чоловік визнавав, що міг вживати їжу немитими руками і не дотримувався всіх правил, тому цілком могли бути якісь продукти харчування, забруднені виділеннями гризунів.

«Для зараження лептоспірозом не обов’язковий контакт з самим гризуном. Небезпека, власне, у тому, що гризуни сечею можуть забруднювати продукти харчування чи об’єкти побуту. І коли людина їстиме щось брудними руками або коли є якісь невидимі тріщинки чи ушкодження шкірних покривів, то цілком ймовірно у таких випадках заразитися»– додають.  

Він звернувся за допомогою сам, адже відчув, що погано почувається. Спершу ставили інші діагнози, зокрема йшлося про патологію з боку нирок.

У чоловіка була атипова форма лептоспірозу, а при типовій формі найчастіше виявляється жовте забарвлення склера ока. Для інфекції характерними є болі в гомілкових м’язах, а в цьому випадку такого не було.

Вакцинація проти лептоспірозу у Львові зараз не використовують, специфічного лікування, яке впливає безпосередньо на збудника, також немає. В інфекційній лікарні у Львові проводять загальне симптоматичне лікування.  

Додамо, що це вже другий випадок лептоспірозу за місяць. Перший випадок був серед жителів Стрийського району Львівської області.

Читайте також: Друзі сміття. Знайомтесь: голуб, тарган, щур, миша і бацила

Нагадаємо, що лікування від лептоспірозу може тривати місяць, а то й більше. Іноді після клінічного видужання настає стан, коли люди не мать ні сил, ані настрою. Водночас саме в цей період роками раніше в інфекційній лікарні Львова могло перебувати 10-15 хворих із лептоспірозом на стаціонарному лікуванні і смертність була досить високою.

Ольга Шведа


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!