Ремонтна кампанія у Львові. Коли відкриють вулиці Бандери, Хмельницького і Пекарську

8014 0
Тvoemisto.tv зробило підбірку вулиць, які зараз реконструюють у Львові, розпитало «Львівавтодор», коли їх відкриють і що планують робити наступного року.
Фото: Тарас Бабенчук

Фото: Тарас Бабенчук

Більшість реконструкцій вулиць, які нині відбуваються у місті, планують завершити до кінця року. Незабаром відкрити для проїзду обіцяють останню частину вулиці Богдана Хмельницького. Наступного року планують розпочати реконструкції вулиць Мазепи, Грінченка, а також Залізничної, від будинку № 19. Про це у коментарі Тvoemisto.tv розповіла директорка ЛКП «Львівавтодор» Оксана Єстеферова.

Вулиця Степана Бандери

Вулиця Степана Бандери нині перекрита цілком – від вулиці Генерала Чупринки до Городоцької. У коментарі Тvoemisto.tv директорка ЛКП «Львівавтодор» Оксана Єстеферова розповіла, що завершити ремонт дороги планують до кінця цього року. Утім ділянку від вулиці Генерала Чупринки до вулиці Антоновича планують відкрити до вересня.

Читайте також: У Львові в межах реконструкції вулиці Бандери перекриють частину Городоцької

«Треба зробити мощення на ділянці від вулиці Чупринки до вулиці Антоновича, щоби відкрити цю частину до вересня. До кінця серпня також потрібно відновити рух перехрестями вулиць Степана Бандери – УПА та Степана Бандери – Антоновича, адже йдеться про рух тролейбусів. Зараз на одній частині вулиці йде мощення, на іншій – роботи з інженерними мережами», – розповідає вона.

Також у межах реконструкції вулиці Степана Бандери перекриють частину вулиці Городоцької. Там облаштовуватимуть трамвайну колію зі зміненим радіусом розвороту. Коли саме проводитимуть роботи, наразі не відомо, у ЛКП «Львівавтодор» повідомили, що наприкінці серпня чи у вересні.

Читайте також: Десятки паркомісць і звужена проїзна частина. Якою буде вулиця Бандери після реконструкції

Загалом вулицю планують відкрити для проїзду до кінця цього року. Вартість робіт – понад 209 мільйонів гривень.

Розпочали ремонт на вулиці Степана Бандери торік у вересні.

Вулиця Пекарська

Частина відреконструйованої вулиці Пекарської 

До кінця серпня планують відновити рух відремонтованою частиною вулиці Пекарської, а саме, на ділянці від вулиці Шімзерів до Тершаковців. Ділянку від вулиці Шімзерів до вулиці Мечнікова уже завершили, рух там відновили. У ремонті залишиться третя частина – ремонт вулиці Шімзерів – ділянка дороги від вулиці Пекарської до вулиці Мечнікова.

«Залишиться вулиця Шімзерів. До кінця року, можливо, завершимо. Залежить від погоди. Зараз на всій частині Пекарської йде мощення хідників. На частині вулиці Шімзерів вже майже завершені інженерні мережі і теж приступають до дорожнього корита», – каже Оксана Єстеферова.

Вона додає, що бруківку, якою була замощена вулиця до ремонту, реставрують і використовують для мощення повторно. Тротуари замощують гранітною плиткою.

На вулиці Пекарській у грудні під час ремонтних робіт зрізали 47 дерев. Після завершення робіт на вулиці мають висадити 57 нових дерев та 1 995 кущів. Якою вулиця виглядатиме після реконструкції, дивіться на візуалізації.

Повністю завершити ремонт вулиці мають до листопада 2021 року, розпочали його у вересні торік. Роботи виконує ТзОВ «Вельт Капітал» за 109,4 млн грн. Утім буде ще коригування проєкту, оскільки у під час реконструкції виникали додаткові роботи, пов’язані із інженерними мережами. Проєкт вулиці розробляв «Інститут просторового розвитку».

Вулиця Б. Хмельницького

Нині вулиця Богдана Хмельницького перекрита на ділянці від вулиці Олійної до кільця на вулиці Липинського.

«Зараз на вулиці облаштовують бордюри. Ще поблизу залізничної колії йдуть роботи. Поблизу кільця на Липинського будують острівці безпеки. Там буде зміна організації руху – це трохи розведе потоки», – каже Оксана Єстеферова.

Ділянка вулиці Богдана Хмельницького від вулиці Олійної до Липинського – це остання частина. Відновити рух нею мають у серпні, каже Оксана Єстеферова. Ремонтує вулицю ТзОВ «Онур конструкціон інтернешнл» за 175,4 млн грн.

Вулиця Шевченка

Нині відбувається реконструкція третьої, найдовшої частини вулиці Шевченка – це ділянка від вулиці Залізничної до вулиці Ярослава Мудрого. Її також розділили на три частини, аби не перекривати цілком і не ускладнювати рух у місті: перша частина – вулиця Залізнична – Єрошенка, друга – Єрошенка – Бортнянського і Бортнянського – Ярослава Мудрого. Нині, розповідає Оксана Єстеверова, очікують на додаткові рішення проєктанта щодо інженерних мереж.

«Зараз повністю демонтована бруківка, трамвайна колія, контактна мережа від вулиці Залізничної до Єрошенка. Пдрядник зробив шурфування, щоб розуміти, де залягають мережі, готують до проведення інженерних мереж, приступають до будівництва водопроводу і колектора. Це складний об’єкт. Зараз робимо першу частину, також у цьому році будемо перекривати другу частину. Але спершу треба закінчити інженерні мережі в першій. Загалом хочемо закінчити до кінця цього року. Зараз напрацьовуємо тимчасову схему руху від Бортнянського до Ярослава мудрого, щоб не зупинити рух», – каже вона.

Наприкінці літа мають відкрити для проїзду частину від вулиці Шевченка від Залізничної до Єрошенка. Місто заплатить за роботу ТзОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» майже 187 мільйонів за ремонт цієї ділянки.

Вулиця Пилипа Орлика

Вулицю Пилипа Орлика на ділянці від вулиці Миколайчука до вулиці Віри Надії  Любові відремонтували торік. Зараз вулиця перекрита на ділянці він вулиці Віри Надії Любові, до будинку №2 на вул. Пилипа Орлика.

Там зараз будують новий водопровід і дощовий колектор, каже Оксана Єстеферова. Проєкт розробляв «Інститут просторового розвитку». До кінця року вулицю відкриють. Ремонт проводить ТзОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» майже за 75 млн гривень.

Читайте також: У Львові відремонтують вулицю Миколайчука і прокладуть там трамвайну колію

Вулиця Лисенка

Як розповіла Тvoemisto.tv в.о.голови Личаківської районної адміністрації Оксана Пригода, реконструкцію вулиці уже завершили.

«Вулиця фактично відремонтована. Відбуваються ще деякі незначні допрацювання. Ми її відкрили, але зараз ремонтується вулиця Лісна через обвал колектора. Тому не вдалось повністю відновити рух вулицею Лисенка. З вулиці Садовського можна піднятися по Лисенка і від Заньковецької також», – пояснює вона.   

Ремонт вулиці Лисенка суттєво затягнувся, її мали відремонтувати ще торік. Роботи виконує ТОВ «Будівельні споруди міста» за 13 млн гривень.

За словами директорки ЛКП «Львівавтодор» Оксани Єстеферової, зараз триває розробка проєктно-кошторисної документації на реконструкцію вулиці Залізничної.  Є розроблені ПКД по вулицях Грінченка і Мазепи, але проєкти мають пройти експертизу та корегування. Ці об’єкти відремонтують у співпраці з Європейським інвестиційним банком. 

Вікторія Савіцька


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!