Фото Ukrainian Urban Awards - Конкурс Української Урбаністики
Кошти на реконструкцію вулиць Мазепи та Грінченка виділить Європейський інвестиційний банк у межах проєкту «Підвищення безпеки автомобільних доріг в містах України».
Читайте також: Наступного року у Львові планують відремонтувати вулиці Мазепи та Грінченка. Що зміниться
У мерії кажуть, що ці вулиці є важливими магістралями північної частини Львова, бо мають більше транспортне навантаження, і це ділянки, де розривається кільце об'їзної дороги Львова. Цими вулицями курсує значна кількість транспорту міжміського та міжнародного сполучення, тут багато багатоповерхівок, комплекс лікарень і новобудів.
Проєкт реконструкцій виготовили ще два роки тому в ЛКП «Інститут просторового розвитку». Нині вулиця Мазепи має дві смуги руху, натомість після реконструкції тут буде чотири смуги: крайні праві смуги будуть призначені для приватного транспорту, а посередині вулиці облаштують виділені смуги для громадського транспорту. Уздовж Мазепи будуть велосмуги.
Зупинки громадського транспорту – «острівного» типу шириною 3 м, будуть розташовані між смугою громадського та приватного транспорту. Зупинки будуть розташовані або одна навпроти одної, або трохи зміщені.
На перехресті вул. Мазепи і Замарстинівської мають створити кільце з двома смугами руху, де розділятимуть потоки на приватний і громадський транспорт.
Читайте також: У Львові планують відремонтувати дорогу від Замарстинівської до Брюховичів
На перехресті вул. Мазепи – Орлика облаштують регульований пішохідний перехід з острівцем безпеки, а на перехресті з вул. Мазепи – Миколайчука планують облаштувати додаткові лівоповоротні смуги для приватного транспорту. Також проектом передбачені умови для облаштування двох нових тролейбусних маршрутів. Паркування в смугах обіцяють забрати.
Як уточнив раніше у коментарі Tvoemisto.tv директор ЛКП «Інститут просторового розвитку» Олег Шмід, реконструкція Мазепи коштуватиме 180 млн грн, а Грінченка – 90 млн грн. Але кошторис може змінитися, адже проєкт виготовили ще два роки тому.
Свої пропозиції стосовно реалізації проєкту просять надсилати на електронну скриньку: mazepylviv2021@gmail.com.
Фото Інституту просторового розвитку