Чим прикрашали сукні, які кольори та матеріали використовували для вбрання, та навіть, якої форми ґудзики були модні взимку 1937-го, усе можна довідатись із часопису «Нова хата», який виходив у Львові у ті часи. Його передрук пропонує сайт «Старі Фотографії Львова».
Читайте також: Французька кухня, віденські бали. Як жили львів'яни сто років тому
Модні сукні прикрашені полтавським гаптом. Січень, 1937 р.
«До полудневих суконок і блюзок уживають елєгантки стяжок у формі овочів. І так бачимо грушки, яблука, вишні сливки – очевидно поменшені, але в природніх красках. Спортові светри та блюзки запинаються на ґудзики з дерева, або шкіри, що мають форму самоходових коліс, чи футбольного м’яча», – пише «Нова Хата».
Модні пополудневі сукні прикрашені вишивкою. Січень, 1937 р.
До темних суконь рекомендують одягнути щось контрасне, а спортивні костюми і плащі модно було одягати із гачкованими шаликами. «Шалики, або хустки-апашки, вони є зроблені з волічки – тому знаменито хоронять шию перед холодом. На шалики вибираємо гарні, свіжі краски. Апашка буде оригінальна й елєґантна, коли її зробимо в виді шахівниці», – пише «Наша Хата».
Вечірня сукня, виконана в робітні О. Остаповичевої у Львові., 1937 р.
І. Шухевич у вечірній сукня, виконаній в робітні О. Остаповичевої у Львові, 1937 р.
Модними були вечірні сукні із великим вирізом, без рукавів, комбінованих кольорів.
«До вечірніх суконь носиться довгі, дуже пишні плащі. Вони є або з того самого матеріялу й мають таку саму краску як сукня, або є контрастові», - пише «Наша Хата».
Модні вечірні сукні прикрашені вишивкою. Січень, 1937 р.
«Наймодніші матеріяли – це перетикані або гаптовані золотом, чи іншими, живими красками. Взагалі дуже модне є все зроблене ручно, так що кожна кожна жінка може багато й дешево зробити собі сама», - йдеться у журналі.
Фото сайту Фотографії Старого Львова