Сієста, 28 днів відпустки та «робота вдома»: що нам готує новий Трудовий кодекс

6910 1
Новий Трудовий кодекс Верховна Рада має ухвалити вже у квітні. Міністр соціальної політики Павло Розенко розповів, які нововведення можуть чекати на українців з його прийняттям. Серед них – перерва на спеку, збільшений термін відпустки, менший випробувальний термі, заборона на звільнення одиноких матерів та можливість працювати з дому.
фото: krampravda.dn.ua, life.pravda.com.ua, zdorovia.com.ua

фото: krampravda.dn.ua, life.pravda.com.ua, zdorovia.com.ua

Зокрема, в 155-ту статтю кодексу хочуть внести поправку, яка дозволить працівникам робити перерву на спеку. Іншими словами, вводиться традиційна для Південної Європи сієста, коли всі установи закриваються на перерву з 14 до 16-17 годин.

Також пропонують збільшити відпустку для українців до 28 днів, яка на сьогодні 24 дні.

Випробувальний термін для багатьох професій скоротять до одного місяця замість існуючих трьох. До того ж в документі прописують право співробітників відмовитися від виконання своїх обов'язків, якщо їм не платять зарплату у встановлені терміни або виплачують її не в повному обсязі.

Читайте також: В Україні змінюють Трудовий кодекс. 8 нововведень

Згідно з новим Трудовим кодексом роботодавці повинні будуть не просто відмовляти кандидату в прийомі на роботу, а письмово обґрунтовувати свою відмову. Причому цей документ можна буде використовувати в суді.

Також представники Мінсоцполітики стали на сторону працівників і внесли правку, яка забороняє звільняти матерів, у яких є діти до шести років.

Крім того, хочуть заборонити звільняти одиноких матерів і батьків.

Серед негативних змін для українців - не можна буде чотири місяці перебувати на лікарняному, ніяк не даючи про себе знати, а тільки два.

Читайте також: Думки Твого міста: Як львів’яни сприйняли би відеоспостереження на роботі?

Крім того, якщо зараз позбутися робочого місця можна тільки через пиятику, прогули або розкрадання, то за новим кодексом звільнити можуть через розголошення службової таємниці, порушення техніки безпеки і ухилення від медогляду або щеплень.

Крім того, вводиться поняття «робота вдома», і вона повинна оплачуватися точно так же, як і в офісі, а за невчасно виплачену зарплату роботодавці повинні будуть платити пеню, проте її розміри поки не уточнюються.

Джерело: hromadske.tv

Опублікував Ігор Саджениця


Читайте також:
15 Березня, 2016 10:29
чудова українська очно так же, як і в офісі,
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!