Сьогодні християни відзначають свято Андрія Первозванного

1779 0
Андрій був першим з апостолів, хто пішов слідом за Ісусом Христом.
Фото: з відкритих джерел

Фото: з відкритих джерел

Сьогодні, 13 грудня, Церква вшановує День святого апостола Андрія, одного з 12 найближчих апостолів Христових. Він першим пішов за Ісусом, за це його й називають Первозванним.

Читайте також: Біля Гарнізонного храму у Львові відбудеться благодійний різдвяний ярмарок

Андрій Первозванний першим приніс християнську віру на землі теперішньої нашої держави. Його подвиг має неоціненне значення для долі усього українського народу. Апостол Андрій відкрив Божий шлях до спасіння, долучивши до християнського світу не одне покоління українців. Саме тому Андрій Первозванний особливо вшановується в Україні, де побудовано багато храмів на його честь.

Апостол Андрій був братом апостола Петра і походив з міста Віфсаїди, що в Палестині. З юних років він надавав перевагу духовним, вічним цінностям і тому коли почув проповідь Іоана Хрестителя про покаяння, став його учнем. Іоан смиренно називав своє служіння лиш звісткою про прихід Того, хто стане втіленням усіх старозавітних пророцтв, усіх очікувань людства. Тому коли він, вказуючи на Ісуса, мовив: «Ось Агнець Божий, що на Себе гріх світу бере!», Андрій відразу пішов за Христом. Потім Андрій покликав свого брата Симона, якого пізніше Господь назвав Петром, тобто Скелею. Андрій став першим послідовником Ісуса Христа, тому й одержав найменування Первозваний.

Читайте також: «Не знаєш ім'я дитини, краще не їдь». Що слід розуміти перед тим, як стати Миколаєм для дітей з сиротинця

Андрій Первозванний, один з найближчих учнів Христа, був серед тих небагатьох вибраних Спасителем, хто бачив певні чудеса, знамення, яких не бачили інші апостоли.

Церковні перекази свідчать, що, після того, як Господь вознісся на небеса, апостоли, сповнившись Духа Святого на день П’ятидесятниці, кинули жереб для того, щоб розподілити краї, де проповідувати. І апостолу Андрію випав жереб проповідувати в країнах Скіфських – у Північному Причорномор`ї. Тобто, і на наших, нині українських землях.

Читайте також: Топ-5 подарунків зі Львова. Як місцеві компанії популяризують українське Різдво

Саме тому це свято є особливим святом для нас, українців, бо апостол Андрій Первозванний вважається засновником Української Православної Церкви. Його слово було першим словом проповіді Євангелія, Словом Христовим, сказаним в землях сучасної України.

Він проповідував у Причорноморських містах-колоніях, руїни яких і досі існують на півдні України, зокрема в Херсонесі. Як оповідає літопис, довідавшись, що неподалік є гирло Дніпра, він вирішив піднятися по ньому. Нестор-літописець розповідає, що одного разу Андрій Первозванний разом з учнями заночував на березі Дніпра під горами, а коли прокинувся, вказав учням на це місце: «Чи бачите гори ці? На цих горах засяє благодать Божа, тут буде місто велике і Бог збудує багато церков». І благословивши ці гори, піднявся на них і поставив хрест.

Читайте також: «Новий рік буде добрим». Як стати волонтером-благодійником у Львові і допомогти потребуючим

За твердженнями літописця, це відбулося саме там, де сьогодні побудований Київ. А місце, де стоїть Андріївська церква – саме та гора, на який апостол Андрій поставив свого хреста.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!