У Львові показали, як реставрують поліклініку на Руській. Фото

3693 0
Будівлю спроєктували Іван Левинський і Тадеуш Обмінський.
Фото: Маріанна Мороз

Фото: Маріанна Мороз

У Львові почались підготовчі роботи для реставрації фасаду поліклініки на вул. Руській, 20, збудованій понад 100 років тому. Про це повідомляє керівниця управління охорони історичної спадщини Лілія Онищенко.

Читайте також: У поліклініці на Руській знайшли розписи початку ХХ століття. Фото

Зараз фасад розчищають та проводять підготовчі роботи. Оскільки багато деталей фасаду – поліхромні, колористику також відновлять, але тоді, коли дозволятимуть погодні умови.

Нагадаємо, тендер на проведення робіт провели торік восени, його вартість становила 10 млн гривень. Роботи з реставрації фасаду будинку колишнього страхового товариства «Дністер» мають виконати до кінця 2022 року.

Раніше Лілія Онищенко розповідала, що роботи проводитимуть поетапно.

«У 2010 році тут повністю замінили дах на нову черепицю. Під час проекту "Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста", який фінансував німецький уряд, зробили реставрацію всього металу, який є на фасаді будинку, – це дві пари вхідних дверей, усі металеві решітки на балконах і металева решітка на даху. За кошти з міського бюджету реставрували вікна. Фасади – складні, вони мають елементи кераміки, які добре збережені», – розповіла Лілія Онищенко.

Читайте також: У Львові реставрують балкони з опорами у вигляді слонів. Фото

Торік у січні з фасаду будинку обвалилась частина ліпнини, а восени на другому поверсі 1-ї міської комунальної поліклініки знайшли автентичні розписи часів зведення будинку, які датують початком XX століття.

Будівлю на вулиці Руській, 20 збудували у 1905-1906 роках за проектом архітекторів Івана Левинського та Тадеуша Обмінського. Спершу будинок спорудили для страхового товариства «Дністер», а у 1950-х роках тут облаштували гуртожиток для партійної школи при обкомі КПУ, їдальню і спортзал облради, лазню та майстерню взуття. Нині будівлю занесли до реєстру пам’яток архітектури.

Фото Лілії Онищенко і Маріанни Мороз


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!