Як допомогти армії і переселенцям у Львові. Підбірка ініціатив

5263 0
Чимало організації, фондів чи просто небайдужих львів’ян згуртувалися та почали збирати найнеобхідніше.
Фото: infoprostir.te.ua

Фото: infoprostir.te.ua

Через повномасштабне вторгнення Росії на територію України, бойові дії, поранення військових, цивільних та переїзд на територію Львівщини переселенців чимало організації, фондів та просто небайдужих львів’ян згуртувалися, почали збирати найнеобхідніше.

Гарнізонний храм Свв. Апостолів Петра і Павла

У Гарнізонному храмі свв. апостолів Петра і Павла, збирають допомогу для Захисників. За словами настоятеля Гарнізонного храму отця Тараса Михальчука, потрібні: генератори дизельні 2 кВт 2,5 кВт; бензопили, налобні ліхтарі, батарейки, спальники, каремати.

Читайте також: Храми Львова готові надати підвальні приміщення під укриття. Перелік та адреси

Якщо у когось є змога це придбати, просять приносити до Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла на вул. Театральній, 11. Якщо немає часу придбати конкретно ці речі, кожен може переказати кошти на їхню закупівлю:

Найменування отримувача:

РО Центр військового капеланства УГКЦ

Код отримувача: 35775549

Рахунок отримувача у форматі відповідно до стандарту IBAN: UA733052990000026009031005216

Назва банку: АТ КБ «Приватбанк»

«Будинок воїна»

На цілодобовий режим роботи переходить «Будинок воїна», що на вул. Короленка, 1а. Тут працюватиме Координаційна рада волонтерів та військових.

Найперше, потрібні каремати і спальники для людей, які прибуватимуть до Будинку воїна. А також – матеріали для маскувальних сіток, щоб їх плести.

Читайте також: У Львові можливі різні диверсійні групи. Мер Львова закликав не панікувати та зберігати спокій

«Зараз треба підтримати нашу державу, Збройні Сили України, територіальну оборону. У Будинку воїна створена координаційна рада з волонтерів та  військових. До них цілодобово можна звертатися з пропозиціями щодо надання допомоги або за підтримкою», – розповів директор Будинку воїна Олег Височанський.

Контакти «Будинку воїна»: 098 519 89 20, сторінка у Фейсбук, а сторінка Олега Височанського – тут.

«Львівський лицар»

На вул. Коперника, 40а діє волонтерський центр «Львівський лицар». Волонтерська ініціатива з допомоги українським військовим тепер тут розгорнула оперативний пункт допомоги громадянам. На місці збирають теплі речі, медикаменти і харчі.

Сторінка волонтерського центру «Львівський лицар» у Фейсбук, сторінка координатора центру Андрія Салюка – тут.

Львівський палац мистецтв

У Львівському палаці мистецтв, що на вул. Коперника, 17, запрацював пункт збору гуманітарної допомоги. Сюди всі небайдужі можуть приносити речі першої необхідності, медикаменти та харчі.

Фейсбук-сторнка Львівського палацу мистецтв – тут, керівника установи – тут.

Координаційний центр для забезпечення прихистком вимушено переміщених осіб

Також у Львові створили Координаційний центр для забезпечення прихистком вимушено переміщених осіб. Усіх, хто може допомагати фізично або засобами першої необхідності, просять телефонувати: 032 254 60 79.

Читайте також: У Львові складають реєстр житла для поселення можливих переселенців зі Сходу

Серед першочергових речей, які збирає координаційний центр: термозберігаючі ковдри, спальні мішки, каримат, матраци, одяг та дощовики; миючі засоби для тіла, зубні пасти та щітки, підгузки та прокладки, паперові рушники, антисептик, спирт, маски багаторазові та одноразові; гребінці, жіноча, чоловіча та дитяча спідня білизна, рушники з мікрофібри, багаторазові набори посуду; батарейки, свічки, ліхтарики; харчування: вода, їжа швидкого приготування, енергетичні батончики, сухофрукти, горіхи, консерви, вермішель, крупи швидкого приготування.

Адреси пунктів збору:

  • Залізнична адміністрація – вул. Виговського, 34
  • Личаківська адміністрація – вул. Костя Левицького, 67
  • Шевченківська адміністрація – вул. Липинського, 11
  • Галицька адміністрація – вул. Ференса Ліста, 1
  • Сихівська адміністрація – просп. Червоної Калини, 66
  • Франківська адміністрація – вул. Генерала Чупринки, 85

Пластовий осередок у Львові

Штаб для термінового збору провізії на потреби української армії відкрив Пластовий осередок у Львові. Він діє на вул. Шептицьких, 16.

«Пласт – національна скаутська організація України, яка виховує українську молодь як свідомих і відповідальних громадян, провідників суспільства. В складні часи пластова спільнота гуртується і повторює слова присяги складену на колінах перед прапором України. Ми зберігаємо спокій і готові докласти всіх зусиль задля підтримки українського суспільства. Багато з пластунів вже обрали свою роль у захисті та записались до лав територіальної оборони», – йдеться у повідомленні.

Мобілізують усіх дорослих членів Пласту від 18 років у волонтерстві та закликають  громаду долучатись до допомоги.

Серед необхідного, що збирають, це медикаменти (Ібупрофен, Парацетамол, знеболювальні, жарознижувальні, бинти) та продукти (кава, чай, цукор, енергетики, батончики).

Збір провізії – вул. Шептицьких, 16

Контактний номер для зв'язку: 093 133 94 43.

Для інформування про координацію збору, інформування про потреби з передової Пласт Львів запустив онлайн-радіо в YouTube. Координаційний пункт Станиці Львів – 38 (032) 238 88 266, e-mail [email protected].

Координаційний штаб волонтерів і активістів

Координаційний штаб волонтерів і активістів, які готові допомагати та реагувати на всі надзвичайні ситуації зібрала самоорганізована група людей. За словами однієї з представниць кількох громадських організацій, керівниці офісу «Львів – місто літератури» Богдани Брилинської, вони шукають та просять долучатися людей, які є господарями, власниками нерухомості у Львові або знають, де є житло, в якому можуть знайти прихисток переселенці чи можуть допомогти у його пошуку.

Для тих, хто вирішив стати волонтером або активістом і готові реагувати на ситуації та різні запити, можуть приєднатися до групи тут. Господарів чи власників нерухомості у Львові, що можуть тимчасово поселяти у себе людей, просять зголошуватись сюди. Також є форма й для тих, хто планує переселитися до Львова і не знає до кого звернутися чи потребує будь-яку іншу допомогу, можуть залишати свої дані тут.

connect_to_our_telegram_image

Нагадаємо, що у разі посилення російської агресії храми Львова готові прийняти внутрішньо переміщених людей та надати свої підвальні приміщення під укриття. Рада єпископів склала перелік храмів, які мають великі приміщення та готові їх надати під укриття.

Підготувала Ольга Шведа


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!