
Фото: pogliad.ua
У Львові задля економії газу температуру у будинках з центральним опаленням планують тримати на рівні +18, як це роблять у Європі. Про це повідомив депутат Львівської міської ради Петро Адамик.
За відповідну ухвалу «Про підготовку господарства Львівської МТГ до роботи в осінньо-зимовий період 2022-2023 років» під час сьогоднішньої сесії ЛМР проголосували депутати всіх фракцій.
Читайте також: Міста мають знати, що робити, якщо ракета влучить у ТЕЦ, – експерт
«Я бачив ролик міського голова Львова Андрія Садового про дрова та буржуйки. Бачив фотографії деяких наших депутатів, які вже рубають дрова. Дрова, буржуйки, теплий одяг, ковдри – це все добре, але мусимо системно готуватися до опалювального періоду, щоб максимально легко пережити майбутню зиму. Сподіваюся, що все буде добре, але варто готуватися й до найгіршого», – каже Петро Адамик.
Відповідно до ухвали, уже розписали всі необхідні параметри для ефективної праці під час опалювального періоду. Зокрема, задля економії газу температуру у будинках з центральним опаленням планують тримати на рівні +18, як це роблять у Європі. У всіх новобудовах варто передбачити використання альтернативних джерел енергії. На об'єктах комунальної власності також потрібно шукати варіанти альтернативної енергії.
«Маємо пропрацювати всі ці питання з ОСББ та мусимо постійно інформувати мешканців Львова про найближчі пункт обігріву, а також інші важливі речі в екстрених умовах воєнного стану», – додав він.
Читайте також: На Львівщині готуються встановлювати мобільні котельні. Яким буде опалювальний сезон в області
Нагадаємо, на Львівщині напрацьовують механізм щодо заміни обладнання на альтернативні види палива у разі надзвичайних ситуацій під час опалювального сезону. Також розглядають використання мобільних котелень та встановлення пунктів обігріву. А міський голова Андрій Садовий заявив у коментарі Tvoemisto.tv, що у Львові розробляють комплексну програму, яка б зробила можливим використання альтернативних джерел опалення. Йдеться про опалювання дровами, відходами деревини, вугіллям тощо. Крім того, планують закупляти тисячі «буржуйок» для забезпечення міста.
За словами заступниці міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Ірини Маруняк, щоб підготуватись до опалювального сезону вдома, необхідно мати: електрочайник, світильник на батарейках, сухий спирт, електроплиту, деревʼяні вікна.
Яким буде опалювальний сезон 2022-2023 року та як зміняться ціни на газ, читайте тут.