У Львові відреставрували історичну браму на Шота Руставелі. Фото до і після

2647 0
На брамі зберігся оригінальний латунний номер із назвою вулиці.
Фото: spadshchyna.lviv.ua

Фото: spadshchyna.lviv.ua

У Львові, на вул. Шота Руставелі, 8 реставратори відновили історичну металеву браму, повідомляє ЛКП «Бюро спадщини».

На брамі зберігся оригінальний латунний номер із назвою вулиці. Проте бракувало мідних вставок біля ручок та посередині виробу. Довелося частково відновлювати й завіси та вставити скло.

Читайте також: У Львові оновили фасад Франкового університету. Фото

Відновлювали браму близько трьох місяців.

За словами реставратора Юрія Миколаїшина, найбільше була пошкоджена нижня частина дверей –  її замінили повністю.

Також у брамі відремонтували раму. Оскільки бракувало ще багато оздоблювальних металевих елементів, зокрема, листків оздоблення, їх виковували за зразком тих, що збереглися на брамі.

Крім того, для брами на вул. Шота Руставелі, 8 реставратори повністю відновили автентичний синій колір, який приховувала чорна фарба, якою його раніше зафарбували. Оригінальний відтінок визначили завдяки зондуванню фарб.

Читайте також: На вулиці Пекарській відновили історичну дубову браму. Фото до і після

Як зазначив директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик, вартість реставраційних робіт брами склала 77 728 грн. З них вклад мешканців становив більше 23 тис. грн.

Нагадаємо, за цією ж адресою – на вулиці Шота Руставелі, 8 – відреставрували декорований ліпниною під’їзд та вхідну металеву браму будинку, спорудженого у 1905-1906 роках архітектором бюро Едмунда Жиховича.

Загалом цього року до «Бюро спадщини» львів’яни надіслали 189 заявок на реставрацію історичних брам та вікон. Їх відновлять за Програмою співфінансування.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!