У Львові визначили компанію, яка впроваджуватиме е-квиток у транспорті

4111 1
До останнього етапу пройшли два консорціуми: естонський Ridango&Datel та чесько-український Mikroelektronika&Softserve.
ілюстративне фото: UA: Суспільне

ілюстративне фото: UA: Суспільне

Впроваджувати електронний квиток у міському львівському транспорті буде чесько-український консорціум Mikroelektronika та SoftServe. Про це повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.

Читайте також: Запустити е-квиток на Львівщині хочуть за рік

ЄБРР завершив перевірку документів компанії та дав позитивний висновок саме цьому консорціуму. Тепер місто має підписати договір із підрядником.

«Маємо переможця тендеру з впровадження електронного квитка у Львові. Це консорціум Mikroelektronika та SoftServe. Вони запропонували найкращі умови за принципом ціна-якість. Вартість системи на 10 років 11,6 млн євро. Е-квиток кредитується Європейським банком реконструкції та розвитку. Банк вже завершив перевірку та акцептацію підрядника. Далі підписуємо контракт і впроваджуємо електронний квиток. Важливим критерієм при виборі підрядників, в першу чергу, став досвід впровадження таких проектів у інших країнах», – зазначив Андрій Садовий.

До останнього етапу тендеру пройшли дві компанії Consortium Ridango AS & Datel AS та Consortium Mikroelektronika spol s r.o. & SoftServe – Municipal Technologies LLC. Найдешевшою виявилась цінова пропозиція саме чесько-українського консорціуму – 11,6 млн євро.

«Основна різниця між двома пропозиціями є в тому, що Mikroelektronika та SoftServe розробляє програмне забезпечення і передає його у власність міста, а "Ріданго" та "Дател" надають своє програмне забезпечення за яке місто мало б сплачувати щорічно біля 360 тис. євро. І загальна вартість платежів за ліцензію становить 3,6 млн євро за 10 років. І в майбутньому також ми б платили ліцензію за цей програмний продукт. Відповідно, так як це все оцінюється загалом, як вся вартість проекту, то найкращу пропозицію надав консорціум Mikroelektronika та SoftServe. Їх пропозиція менша майже на 2 млн. євро. І приємно, що програмне забезпечення буде у власності міста і не потрібно буде сплачувати додаткові щорічні платежі», – каже заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Андрій Білий.

Mikroelektronika впроваджувала електронний квиток у Софії (Болгарія), Остраві (Чехія), Буенос-Айрес (Аргентина), Кордові (Іспанія) на Панамі та в Сальвадорі. 

Як повідомили у пресслужбі SoftServe, компанія буде залучена до роботи над програмними продуктами для управління сервісом, а також розроблятиме мобільну та вебаплікації для мешканців міста.

«Наразі ми готуємося до підписання договору, що міститиме деталі про етапи та терміни реалізації проекту, і перейдемо до власне роботи над системою», – каже керівник групи розробки інформаційних систем SoftServe LMR Андрій Сатурський.

Львівський е-квиток працюватиме за принципом Account Based, коли вся інформація про поїздки буде зберігатися на сервері та в персональних кабінетах мешканців. За рахунок того, що усі перевізники будуть інтегровані до однієї системи, мешканцям буде простіше оплачувати за проїзд та планувати свої поїздки, адже мобільний додаток дозволить також відстежувати рух громадського транспорту, будувати оптимальний маршрут тощо. Водночас, розрахуватися за проїзд можна буде з допомогою мобільної аплікації, розумного годинника, банківської картки чи QR-коду.

Окрім зручнішої системи користування громадським транспортом, е-квиток має зробити прозорим процес взаємодії із перевізниками: наразі місто компенсує проїзд пільговиків відповідно до даних, наданих самими перевізниками. В той же час, е-квиток дозволить збирати точні дані про пасажиропотік.

Читайте також: Перезавантаження громадського транспорту. Що (не)змінить е-квиток у Львові

Нагадаємо, що запровадити е-квиток у львівському транспорті намагалися ще у 2012 році. Тоді для цього навіть знайшли латвійську компанію-інвестора «Ригас-Карте», з якою мали б створити спільне підприємство, але цього так і не зробили.

Новий етап роботи над е-квитком розпочали у 2015 році, коли підписали меморандум із ЄБРР. У серпні 2017 року ЛКП «Львівавтодор» підписав кредитну угоду та оформив фінансування. Від тоді тривали тендерні процедури.

Весь громадський транспорт має перейти на е-квиток орієнтовно у січні-травні 2020 року. Е-квиток у Львові називатиметься «Леокарт» та коштуватиме приблизно 400 грн на місяць. 

 


Читайте також:
17 Грудня, 2019 15:27
Roman Цікаво, запровадити звичайний квиток не змогли, а запроваджують електронний. Що трапится в разі відмови перевізників?
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!