У Львові запрацювала унікальна шкільна біотехнологічна лабораторія

2290 0
Навчаються в лабораторії учні, які захоплюються вивченням біології та хімії.
Фото: ЛМР

Фото: ЛМР

У біотехнологічній лабораторії в Lviv Open Lab на Сихові розпочалось навчання для пілотної групи студентів – восьми учнів 9-11 класів львівських шкіл, які захоплюються вивченням біології та хімії. Про це повідомляє ПрАТ «Компанія Ензим».

Читайте також: Школи Львівщини хочуть перевести на єдину електронну платформу навчання

Загалом заявки подали понад 30 охочих навчатися. Відбирали їх на основі рівня знань та мотивації – підлітки писали мотиваційний лист, складали короткий тест за шкільною програмою та проходили співбесіду. На пілотний курс прийняли тих, хто має хороші базові знання та бачить своє майбутнє у професіях, пов’язаних із біотехнологіями.

За словами викладача шкільної біотех-лабораторії Андрія Савчука, основна мета заснування лабораторії – це профорієнтаційна робота, оскільки таке інтерактивне вивчення науки допоможе ознайомитися із сучасними професіями, пов’язаними із багатьма галузями біологічної науки: біотехнолог, мікробіолог, фармацевт, еколог, біоенергетик, біохімік, генетик, ембріолог тощо.

Читайте також: Львівщина – на другому місці за кількістю 200-бальників на ЗНО в Україні

Навчальна програма курсу в лабораторії на Сихові – це близько 70 годин, 2 практичні заняття на тиждень у будні впродовж шкільного навчального року, в позаурочний час. А по суботах відбуваються лекційні заняття, щоб пояснювати учням теорію. Також, якщо дозволятиме епідеміологічна ситуація, відбуватимуться екскурсії на профільні виробництва та науково-дослідні станції нашого міста.

У шкільній біотех-лабораторії старшокласники розширюватимуть отримані у школі знання з природничих наук, відвідуватимуть лабораторні заняття та проводитимуть досліди.

За словами викладача Андрія Савчука, тут є стерильна зона для роботи та експериментів з мікроорганізмами, обладнання для вирощування мікроорганізмів, як наприклад температурні інкубатори, також є мікроскопи, центрифуги.

Читайте також: Коли проведуть ЗНО-2021. Дати та предмети

Ідея такого освітнього проекту з біотехнології зародилась у середовищі кластеру «Біотех і Фарма», який створили у Львові два роки тому. У цьому проекті учасники кластеру вирішили об’єднати зусилля заради розвитку молоді в науковій галузі. Відтак, Львівська міська рада забезпечила ремонт в приміщеннях, а спеціалізоване обладнання для лабораторії закупили кілька підприємств.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!