У МОЗ пояснили, хто приїжджатиме до дітей з температурою

5228 0
Після впровадження реформи медицини до пацієнтів, які мають температуру приїжджатимуть лікарі не екстреної, а невідкладної допомоги.
Фото: soveti.com.ua/

Фото: soveti.com.ua/

«Світовий досвід говорить – кожна хвилина затримки екстреної медичної допомоги зменшує шанси вижити на 5%. Коли медики "екстренки" виїздять на прохання пацієнтів, яким би допомогла консультація сімейного лікаря, вони ризикують запізнитися допомогти людині, для котрої кожна хвилина – це питання життя або смерті», – роз’яснюють на сайті МОЗу.

Читайте також: Лікарням заборонять брати від пацієнтів «внески»: 7 тез про реформу медицини

Щоб гарантувати можливість надати допомогу всім, потрібно розвивати систему невідкладної допомоги на первинній ланці. Тоді працівники екстреної медичної служби зможуть ефективніше розділяти виклики на такі, що потребують приїзду бригади екстреної допомоги разом із госпіталізацією пацієнта і такі, де достатньо приїзду лікаря невідкладної допомоги, яку здійснює лікар первинної ланки (сімейний лікар, терапевт або педіатр) або ж його консультації телефоном. Як додають в МОЗ, діти з високою температурою, люди з високим тиском та станами, що не загрожують життю саме зараз не залишаться без допомоги. До них приїде або проконсультує лікар, проте не екстреної, а невідкладної допомоги.

Читайте також: Уляна Супрун у Львові: Усі громадяни матимуть доступ до всіх лікарень

«Хочу, щоби це почули всі, в кого реформа екстреної медицини викликає занепокоєння, – ніхто не забере в людей допомоги, не запропонувавши альтернативу. Ефективний розподіл функцій між екстреною та невідкладною допомогою навпаки зробить лікування доступнішим та швидшим. Це збереже більше життів»,  прокоментувала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!