У центрі Львова археологи знайшли кераміку ХІІІ століття. Відео

3312 0
Раніше тут знайшли фундамент храму та людські останки.
Фото: Рятівна археологічна служба

Фото: Рятівна археологічна служба

На місці фонтану «Кульбаба» на площі Галицькій, де археологи вже кілька тижнів ведуть розкопки, знайшли фрагменти кераміки ХІІІ століття. Цим же століттям датують першу писемну згадку про Львів. Про це Tvoemisto.tv повідомили археологи, що працюють на об’єкті.

До найраніших знахідок, що датуються XIV ст, також відносять металеві цвяхи, перстень і монету часів Людовика Угорського, або Казимира ІІІ. Крім цього, під час розкопок знайшли два фрагменти дерев’яного мощення. Археологи припускають, що це може бути частина давньої дороги, що вела у місто. Однак знахідка ще потребує детальнішого вивчення.

Раніше тут знайшли фундамент храму Воздвиження Чесного Хреста, який датують 1530-м роком. Його розібрали наприкінці XVIII ст. разом із міськими укріпленнями. Також днями тут також знайшли останки десятьох людей.

Археологи мають працювати на площі до середини липня, після чого передадуть свої висновки Галицькій районній адміністрації, після чого мають удосконалити проект реконструкції площі.

Читайте також: Як змінилися фонтани Львова упродовж ста років. Фото до і після

Нагадаємо, що на місці «Кульбаби» планують облаштувати сухий фонтан. Роботи повинні були закінчити за 5 місяців. Втім після демонтажу металевої скульптури підрядники натрапили на археологічні знахідки.

Фото надали у прес-службі «Рятівної архкологічної служби»


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!