![фото: соцмережі](/media/gallery/full/m/e/mediakaver_1.jpg)
фото: соцмережі
Про це повідомили під час дискусії в Українському кризовому медіа-центрі представники Міністерства фінансів України, Міністерства охорони здоров’я України та експерти від громадськості.
Батьки матимуть право обирати педіатра для дітей та підписувати з ним угоду. Оскільки держава поступово відмовлятиметься від повністю безоплатної медицини, у контракті буде чітко визначено обсяг гарантованих послуг – кожен пацієнт знатиме, що може отримати за кошт держави, а за що сплачуватиме самостійно.
«На рівні первинної допомоги ми хочемо розпочати це вже наступного року: відійти від територіальної прив'язки і платити тому лікарю, до якого реально ходять пацієнти і з яким вони підписують угоди про лікування. Ми вважаємо, що у 2017 році ми це зможем зробити», – зазначив Павло Ковтонюк, заступник міністра охорони здоров’я України.
Читайте також: Які медичні послуги в Україні будуть платними. Повний перелік
Обравши педіатра для дитини самостійно, українці зможуть очікувати, що він лікуватиме її в межах своїх компетенцій або скеровуватиме туди, де можна отримати додаткову допомогу. Також оскільки від кількості підписаних угод залежатиме зарплата лікаря та надходження державних коштів в поліклініку, вони будуть додатково вмотивовані в наданні якісного, кваліфікованого сервісу із дотриманням усіх вимог і стандартів. Якщо батьки будуть незадоволені послугами педіатра, вони зможуть вільно розірвати контракт й підшукати іншого спеціаліста.
Нагадаємо, у 2017 українці зможуть укладати контракти із сімейними лікарями. Ті лікарі, які обслуговуватимуть багато родин, при цьому зароблятимуть 19-50 тисяч гривень у місяць.
За матеріалами longread.uacrisis.org
Опублікувала Людмила Рубцова