
Фото: Gettyphotos
Рятувальники закликають українців обережно використовувати газове туристичне обладнання під час вимкнення електроенергії.
Джерело: речниця Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Києві Світлана Водолага, Укрінформ
«З 1 листопада ми маємо три випадки, коли стаються вибухи газового туристичного приладдя. Коли вимикають світло, люди, які користуються електроплитами, вони забувають їх вимикати. Ставлять на електроплити газове приладдя – туристичні переносні газові – виникає вибух. На щастя, усі три випадки без жертв, але квартири пошкоджені», – сказала вона.
Читайте також: Наскладали дров, купили генератор. Як ОСББ Львова готуються до зими
Вона зауважила, що у подальшому ніхто не дає гарантії уникнення фатальних наслідків у разі необережного використання туристичного газового приладдя. Одразу після відключення електрики варто вимкнути і витягти з розетки енергомісткі прилади (пральні машини, чайники, бойлери, електроплити). Це робиться для того, щоб стрибки напруги після відновлення електрики не вивели їх з ладу. Можна придбати спеціальні пристрої, які захищають техніку від перепадів.
- Використовуйте тільки невисокі, стійкі, металеві свічники.
- Тримайте запалені свічки на безпечній відстані від одягу, штор, книжок та інших легкозаймистих речей.
- Не ставте свічку в безпосередній досяжності для дітей та домашніх улюбленців.
- Не паліть свічки до кінця — залишайте недогарок довжиною 2-3 см.
- Не залишайте запалені свічки без нагляду.
Читайте також: Що робити без світла, газу та тепла. перелік необхідних речей
Нагадаємо, 31 жовтня у Львові та області почали застосовувати графіки погодинного відключення електроенергії. Ці графіки запроваджують в усій країні. Про те, чому обмежують електроенергію, коли краще користуватися приладами і що робити вдень – читайте тут.
Антоніна Костик
______________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.