В Україні запустили сервіс із пошуку військовополонених і зниклих безвісти

1120 0
Відправлені через форму дані є конфіденційними і не потраплять до сторонніх осіб.
Звільнені з полону українські військові/Фото умовне

Звільнені з полону українські військові/Фото умовне

Служба безпеки України запустила онлайн-сервіс із пошуку військовополонених і зниклих безвісти в умовах війни, йдеться на сторінці СБУ України.

Зокрема, об'єднаний центр з пошуку та звільнення полонених запровадив швидку форму подачі заяв про зниклих безвісти українців в умовах війни, а також тих, хто потрапив у полон до окупантів. Повідомити про обставини зникнення особи через онлайн-форму. Для тих, хто звернувся до центру раніше, повторно заповнювати електронну форму не потрібно – надана інформація вже опрацьована. Відправлені через форму дані є конфіденційними і не потраплять до сторонніх осіб.

Читайте також: У Львові рідні захисників «Азовсталі» вийшли на акцію підтримки. Фото, відео

Оскільки питання звільнення полонених перебуває у компетенції органів державної влади, Служба безпеки України застерігає від шахрайських схем, коли невідомі особи можуть телефонувати та пропонувати «допомогу» у нібито визволенні родичів з полону. Не варто надавати інформацію про полонених і власні персональні дані не уповноваженим організаціям та особам, а також анонімним джерелам. Це може зашкодити захисникам у полоні та ускладнити перебіг переговорного процесу щодо їх звільнення!

Загалом, як йдеться у повідомленні, з полону вже вдалося звільнити та повернути на підконтрольну уряду України територію 573 людини.

Читайте також: Росія анонсувала теракт в Оленівці ще в червні, – Центр протидії дезінформації

Нагадаємо, що понад 7 000 українських військовослужбовців вважаються зниклими безвісти. Більшість із них живі та перебувають у полоні, заявив уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Олег Котенко. Поки пошук захисників триває, їхні рідні тижнями, місяцями і гадки не мають, що з ними: батьком, сином, братом, чоловіком. Tvoemisto.tv поспілкувалося з родичами військових, волонтерами і юристами про те, як відбувається пошук, хто може допомогти і куди звертатися. Повний матеріал читайте за посиланням.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!