Верховний суд виніс рішення щодо МАФу у Сквері Гідності. Питання все ще не вирішено

1653 0
Мова про двоповерхову будівлю зі скла, що розташована біля школи № 98 на проспекті Червоної калини, 109.
Фото: Андрій Рущак

Фото: Андрій Рущак

Верховний суд 15 грудня не задовольнив касаційну скаргу виконкому ЛМР на рішення судів попередніх інстанцій щодо знесення двоповерхового МАФу у Сквері Гідності. 

Джерело: ЄДРСР

Мовиться про рішення Львівського окружного адміністративного суду, за яким суд скасував 3 документи: 

  • рішення виконкому Львівської міськради «Про заходи безпеки навколо території ЗСШ № 98» № 758 від 30 серпня 2022 року;

  • рішення міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Львівської міськради, оформлене протоколом позапланового засідання № 17 від 31 серпня 2022 року; 

  • рішення міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Львівської міськради, оформлене протоколом позапланового засідання № 19 від 7 вересня 2022 року. 

Таким чином ФОП Кульчицький отримав дозвіл на продовження зведення МАФу на проспекті Червоної калини, 109, що у Сквері Гідності. Це ж рішення підтвердив Восьмий апеляційний адміністративний суд 5 липня цьогоріч. 

Проте згодом виконавчий комітет ЛМР звернувся із касаційною скаргою на рішення попередніх інстанцій до Верховного суду. Такі дії вони аргументували тим, що рішення судів попередніх інстанцій ухвалені з неправильним застосуванням пунктів Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», внаслідок чого висновки про відсутність повноважень виконкому ЛМР на скасування наказу, яким затвердили МУО для спірного об’єкту, є необгрунтованими. 

Читайте також: Місто хоче знести незаконний недобуд біля Скверу Гідності

Дослідивши усі матеріали справ, судді Верховного суду дійшли до висновку, що виконком ЛМР та сама Львівська міськрада не дотримались встановленої Законом процедури скасування містобудівних умов і обмежень, а спірні рішення таки прийняли поза межами своїх повноважень. Таким чином касаційну скаргу не задовольнили, а рішення попередніх судів залишили в силі. 

Проте зазначимо, що на це будівництво діє заборона Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю. Окрім цього, на судових розглядах все ще є дві справи по цьому об'єкту. У зв'язку з цим продовжувати будівництво власник не має права.

Нагадаємо, що двоповерховий недобуд, що зареєстрований на ФОП Володимира Кульчицького, розташований впритул до Скверу Гідності. Його мали знести ще рік тому, але власник об’єкта почав перешкоджати демонтажу і звернувся до суду. Суди тривають і досі.

Також нагадаємо, що у жовтні на об'єкті знову розпочались будівельні роботи. 

За даними аналітичної платформи YouControl, Володимир Кульчицький зареєстрований у Львові. Основними видами діяльності є надання в оренду й експлуатація власного чи орендованого нерухомого майна.

Володимир Федорович

 ___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!