Як поскаржитися на лікарів за вимагання грошей. Пояснення НСЗУ

1434 0
У такому випадку необхідно подати звернення до НСЗУ.
Фото умовне

Фото умовне

Національна служба здоров'я України надала рекомендації щодо подачі звернення у зв’язку з вимогами купувати ліки або оплачувати послуги в медзакладах, які мають з нею договори. Про це повідомили у пресслужбі НСЗУ.

«Якщо у медзакладі, який має укладений договір із НСЗУ, у пацієнта вимагали купувати ліки, які є в Національному переліку основних лікарських засобів або оплачувати послуги, які покриває Програма медичних гарантій, це – порушення», – йдеться у повідомленні.

У такому випадку необхідно подати звернення до НСЗУ. Якщо його подає уповноважена особа, потрібно надати документ, який підтверджує право подавати звернення від імені пацієнта. Такою є вимога закону «Про звернення громадян», яким керується НСЗУ при розгляді звернень.

Документами, що підтверджують повноваження представника, можуть бути, наприклад, довіреність фізичної або юридичної особи, свідоцтво про народження дитини або рішення про призначення опікуном. Довіреність фізичної особи має бути посвідчена нотаріально.

Рекомендації щодо подачі звернення:
  • Зазначте прізвище, ім’я та по батькові пацієнта, дату народження (в форматі день, місяць, рік народження) і зазначте дату події, яка сталась з пацієнтом.

  • Правильно вкажіть назву лікарні. Якщо маєте змогу, додайте код ЄДРПОУ - його легко знайти в інтернеті.

  • Напишіть посаду, прізвище, ім’я та по-батькові особи, яка вимагала оплату за медичні послуги, ліки чи інші матеріали.

  • Детально опишіть ситуацію: які саме ліки у вас вимагають докупити. За можливістю зазначте суму коштів, яку вам довелось витратити, або яку з вас вимагали. За можливості, додайте копії чеків на ліки чи медичні послуги, які довелося придбати за власний кошт.

  • Вкажіть свої контакти, які допоможуть з вами зв’язатися: номер телефону, електронну адресу.

  • Якщо залишилися питання щодо оформлення звернення зі скаргою, подзвоніть у контакт-центр НСЗУ за номером 16-77.

Читайте також: В Україні планують створити наглядові ради при медзакладах

Для того, щоб скарга мала позитивний результат, важливо надати якомога більше фактів та доказів вимагання коштів (чеки, фото чи відео, імена медпрацівників, які вимагали кошти). Це допоможе встановити факт порушення.

Зазначимо, що до Tvoemisto.tv зверталися львів'яни та надсилали скарги до НСЗУ щодо платних послуг у лікарнях та нестача інформації про безкоштовні послуги. Втім директорка з лікувальної роботи Першого ТМО Львова Наталія Мотринець розповіла Tvoemisto.tv про безкоштовні послуги, які пацієнти можуть отримати у Першому ТМО.

Також керівниця управління охорони здоров’я ЛМР Марта Матюшко пояснила, чому МРТ та КТ можуть бути платними у комунальних лікарнях. Водночас Tvoemisto.tv з’ясовувало в межах дискусії «Львів медичний. Як у місті та регіоні реформують заклади охорони здоров’я», чи формують у Львові спроможну мережу медичних закладів та на що найбільше скаржаться пацієнти і як можна вирішити ці проблемні моменти.

Нагадаємо, що пацієнти, дорослі і діти, які потребують хірургічної допомоги, не мають платити за процедури, аналізи, операції, ліки та харчування – за це кошти лікарням сплачує Національна служба здоров’я України. Послуга входить до Програми медичних гарантій.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!