Як виглядатиме та працюватиме електронний квиток у Львові. Візуалізація

14582 0
Передбачається, що квиток на разову поїздку діятиме до 60-70 хвилин. Оплатити громадський транспорт можна буде е-карткою, банківською карткою, смартфоном з мобільним додатком, на веб-сайті, або у водія. Проїзд у водія буде значно дорожчим ніж звичайний.
візуалізація надана ЛМР

візуалізація надана ЛМР

25 вересня під час щоквартального звіту команда з впровадження е-квитка розповіла про те, як працюватиме автоматизована система оплати проїзду (АСОП) у Львові та про її особливості. Tvoemisto.tv занотувало найголовніше.

Читайте також: У Львові обрали назву для електронного квитка. Офіційно

Account Based

Е-квиток у Львові працюватиме за принципом Account Based. Його основна особливість у тому, що інформація щодо поїздок, кошти, транзакції зберігатиметься не на картці, а на сервері, що дозволить мешканцю не бути прив’язаним до картки. Це, у свою чергу, дозволить сплачувати послуги громадського транспорту й іншими способами – через QR-коди, телефонами, розумними годинниками, банківськими картками тощо.

Картка у такій системі виступає лише як засіб ідентифікації користувача транспорту, а всі дані зберігаються, синхронізуються, оновлюються на сервері. Account Based дозволяє зменшити використання такого дороговартісного обладнання як автомати з продажу квитків.

Читайте також: До початку дії е-квитка у Львові хочуть суттєво збільшити кількість громадського транспорту

Крім цього, це дозволить зменшити час виготовлення картки. За словами начальника відділу АСОП ЛКП «Львівавтодор» Сергія Журбенка, мешканці Львова отримуватимуть картку за 10 хвилин. Її можна буде поповнювати різноманітними способами – від банківської картки до автоматів з поповнення.

Тарифи для пасажирів

Передбачається, що квиток на разову поїздку діятиме до 60-70 хвилин. Як вже зазначалось, оплатити громадський транспорт можна буде е-карткою, банківською карткою, смартфоном з мобільним додатком, на веб-сайті або у водія. Проїзд у водія буде значно дорожчим.

Також можлива безкоштовна пересадка в межах громадського транспорту Львова та пільги для студентів і учнів. Мешканці, які зараз користуються пільгами у громадському транспорті, отримуватимуть персоніфіковані картки з даними щодо їхньої пільги.

Читайте також: Чому Львову потрібен електронний квиток? Інфографіка

Абонементи

Планується, що вони діятимуть 30, 180 та 365 діб. Абонементи передбачатимуть безлімітне користування громадським транспортом протягом визначеного часу. Як приклад, вартість місячного абонементу коштуватиме менше вартості 50 поїздок.

Також очікується, що діятимуть тарифи агрегації:

  • Тариф на добу – після третьої поїздки кожна наступна безкоштовна;
  • Тариф на місяць – після 60 поїздки кожна наступна безкоштовно;

та зональні тарифи, вартість яких відрізнятиметься. Наразі планується запровадження двох тарифів:

  • місто
  • близьке передмістя

Сергій Журбенко також відзначає можливі загрози щодо впровадження е-квитка у Львові: опір працівників перевізників, власників приватних транспортних підприємств, хакерські атаки, зловживання персоналу, проблеми фінансування проекту.

Нагадаємо, 17 листопада 2016 року у Львові підписали угоду про кредитне фінансування впровадження е-квитка на 10 млн євро. Назву електронного квитка визначили львів’яни через соціологічне опитування. Назву «ЛеоКарт» запропонувало дев’ять львів’ян, однак переміг Андрій Карп’як, який надав таку пропозицію першим. 

Читайте також: У Львові створять Центр по роботі з е-квитком

У листопаді торік ЛКП «Львівавтодор» підписав контракт із компанією iC consulenten (Австрія), яка буде надавати консультаційні послуги з впровадження електронного квитка. У березні 2018-го року планували підписати офіційну угоду з переможцем, втім тоді повідомили, що впроваджуватимуть е-квиток не раніше першої половини наступного року. 

Затримки та перенесення термінів пов’язують із вимогами ЄБРР. Спочатку електронний квиток будуть впроваджувати на електротранспорті, потім на автотранспорті.

До квітня триватимуть тендерні процедури, після чого визначать, яка саме компанія впроваджуватиме е-квиток у місті. Упродовж 12-18 місяців триватиме етап безпосереднього впровадження е-квитка: попереднє тестування обладнання, виготовлення, монтаж, тестування в роботі та розширення функціоналу.

 

Візуалізація надана ЛМР


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!