Хто з чоловіків найчастіше перетинає кордон на виїзд з України. Аналіз Держприкордонслужби

5799 0
Більшість – водії, які внесені у систему «Шлях».
Фото умовне

Фото умовне

Українські чоловіки призовного віку частіше перетинають кордон на вʼїзд в Україну, аніж на виїзд. Водночас щодня прикордонники відмовляють у виїзді приблизно сотні людей. Про це повідомили у пресслужбі ДПСУ.

«Прикордонники щоденно відмовляють в перетині кордону на виїзд близько 100 особам, які не підпадають під категорію пропуску і не дотримуються умов перетину. Також аналіз перших тижнів грудня свідчить, що чоловіки-українці у віці 18-60 більше перетинали кордон на в’їзд в Україну, ніж на виїзд. Хибно вважати, що чоловіки виключно намагаються залишити межі України», – зазначив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко. 

Читайте також: Буданов пояснив, чому в Україні не уникнути мобілізації

За його словами більшість чоловіків, які пропускаються на виїзд – близько 45-50 % – це водії транспортних засобів, які здійснюють міжнародні перевезення вантажів та пасажирів і які внесені у систему «Шлях». 

По 15-17% – це люди з інвалідністю та багатодітні батьки, які мають право на перетин і які, зокрема, згідно із законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» також не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

Близько 7 % – це особи, що визнані непридатними до військової служби. Ще близько 3% – чоловіки, які перетинають кордон для перевезення гуманітарних вантажів для потреб військових формувань та населення України і які внесені у систему «Шлях».

«Незначні відсотки мають інші категорії, яким дозволено перетинати кордон на час воєнного стану, зокрема ті, хто забезпечують супровід осіб з інвалідністю, хто слідує у службове відрядження з визначеної категорії держслужби, або заброньовані за органами державної влади, ті, хто виховують дитину з інвалідністю або самостійно виховують дитину віком до 18 років та інші», – сказав Андрій Демченко.

Нагадаємо, міністр оборони Рустем Умєров заявив, що має намір наступного року призвати на військову службу українських чоловіків, які проживають за кордоном.

Тетяна Дзяма

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!