Біля Франкової бібліотеки відновили історичну браму. Фото

772 0
Реставрація брами коштувала близько 47 тисяч гривень.
Фото: Бюро спадщини

Фото: Бюро спадщини

На вулиці Драгоманова відновили браму, ідентичну до тої, що є по сусідству. Тут вирівняли деформовану конструкцію і відновили значну кількість втрачених елементів. Фахівці відновлювали браму упродовж двох місяців. Про це повідомляє Бюро спадщини.

Читайте також: Які історичні брами та вікна у Львові реставруватимуть наступного року

«Ця дубова брама дійшла до нас ще в гіршому стані ніж сусідня-близнючка. Дверна коробка була деформована, низ прогнив, бракувало багатьох дрібних деталей, а дерев’яне полотно потребувало великої кількості вставок. Нас чекав досить великий обсяг роботи», – розповів реставратор Віталій Мерецький.

Браму відновили за підтримки ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища разом із мешканцями будинку в рамках програми співфінансування.

«Тут також зберігся автентичний замок, і що цікаво, на історичному замку із сусідньої брами лишилося клеймо автора, а на цьому його немає. Зате тут ми знайшли від нього оригінальний ключ. Окрім цього, тут збереглися історичні завіси, які ми відреставрували», – додав реставратор.

Реставрація брами коштувала близько 47 тис. грн., з яких 70% оплатило місто в рамках програми співфінансування. Решту витрат взяли на себе мешканці будинку.

Читайте також: На простір біля Бернардинського дворика виділили лише 2 мільйони із 8-ми

Про те, які історичні брами та вікна у Львові реставруватимуть наступного року читайте у матеріалі Тvoemisto.tv.

Фото Бюро спадщини

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!