У МОЗ розвінчали міфи про заміну цукру медом та фруктозою

1598 0
У МОЗ радять не зловживати замінниками цукру або взагалі відмовитись від підсолодженої їжі.
Фото: svidok.online

Фото: svidok.online

Обираючи їжу, передусім важливо враховувати не тип вуглеводів, а їхню кількість. Глюкоза — головна енергетична валюта, якою обмінюються між собою печінка, мозок та клітини імунної системи. Це багато продуктів: і картопля, і макарони, і цукор, і мед, і фруктоза. Очільниця МОЗ Уляна Супрун пояснює, чи корисно замінювати цукор медом або коричневим цукром.

Читайте також: Руйнівники міфів. Уляна Супрун про манту, перекис водню та ВСД

На користь фруктози часто можна почути аргумент, що вона не спричиняє різкого викиду інсуліну. Це правда. Саме тому продукти з цим вуглеводом їдять люди з діабетом. Але в решти людей надмірне споживання фруктози може спричинити здуття та хронічні захворювання, наприклад, діабет. 

Крім того, фруктозу в організмі може перетравлювати лише печінка. Якщо ж цього цукру забагато — печінка перетворює його на жир.

Що не так із замінниками

  • Агавовий сироп містить 85% фруктози — більше, ніж звичайний цукор. Він здається нам солодшим за цукор, але споживаючи його, можна набрати зайву вагу чи набути проблем зі здоров’ям.
  • Замінити білий цукор часто пропонують коричневим тросниковим. Хоча насправді він не натуральніший за цукор із буряків з Вінниччини. Просто буряковий цукор кристалічний і білий, а в тростниковому — домішки. 
  • Мед не кращий за інші джерела простих вуглеводів. Він так полюбився і надійно закріпився на наших кухнях, бо тривалий час просто не мав альтернатив. Людство довго могло смакувати лише мед та патоку, які, крім того, були ще й дорогими. Мед дає швидкий заряд енергії виснаженій людині. І справді дослідження довели, що швидкі вуглеводи корисні в разі вірусної інфекції. Такий цукровий заряд ми отримуємо, з’ївши морозиво чи вівсянку з сиропом або випивши чай із цукром.
  • Солодкі газовані напої містять мальтдекстрозу — цукор, отриманий із крохмалю. Він дешевий і шкідливий — як і всі прості цукри, які миттю підвищують рівень глюкози в крові. Систематичне споживання солодких напоїв збільшує ризики ожиріння або діабету.

Читайте також: Уляна Супрун спростувала діагноз «остеохондроз»

Натомість у МОЗ радять привчати організм до несолодких смаків: відмовитися від солодких чаю та кави, не підсолоджувати млинці чи вівсянку, а краще додати до них ягоди та фрукти. Крім фруктів, Уляна Супрун радить обирати чорний шоколад чи горіхи, що можуть замінити шкідливі тістечка та батончики.

...

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!