Уздовж руху трамвая на Сихів встановлять «розумні» світлофори

2702 0
Світлофори з адаптивною системою регулювання вже діють вздовж трамвайних маршрутів №2 та №6.
Фото: Фirtka.if.ua

Фото: Фirtka.if.ua

Цього року планують встановити ще кілька «розумних» світлофорів. Про це у коментарі  Tvoemisto.tv розповів начальник відділу «Інститут стійких транспортних систем» ЛКП «Львівавтодор» Ігор Могила.

«Вже встановлено два світлофорні об’єкти на перехресті вулиць Франка – Левицького – Князя Романа та Кн. Романа –Шухевича. Однак, деякий час вони функціонуватимуть як звичайні. Також плануємо встановити 6-7 об’єктів за маршрутом трамвая №8. Кошти передбачені кредитом на трамвайну лінію. Першочергове завдання адаптивних світлофорів – забезпечити пріоритетний проїзд трамваю».

Читайте також: На 34 світлофорах Львівщини встановлять камери для фіксації порушень

Як додав Ігор Могила, виконати поставлене завдання – пришвидшити рух трамвая на 20% – на маршрутах трамваїв №2 та №6 вдалося (не беручи до уваги вимушених затримок – ДТП, несправність трамвая тощо).

Вартість одного «розумного» світлофорного об’єкта (з адаптивною системою регулювання) становить близько 700 тисяч гривень. Звичайного – 300 тисяч. Відмінність – адаптивний об’єкт враховує трафік руху, завантаженість вулиці тощо. З 150-ти світлофорних об’єктів, які є на балансі ЛКП «Львівавтодор», 30 є адаптивними. З часом планується заміна усіх звичайних світлофорних об’єктів.

Додамо, «розумні» світлофори за допомогою відеодетекторів підлаштовують тривалість дозвільних сигналів під транспортні потоки. Окрім того, вони забезпечують пріоритетний рух трамваїв на маршрутах №2 та №6 (під час наближення трамвая до перехрестя – для нього вмикається зелений сигнал). Також на цих перехрестях є система відеонагляду, що є інструментом для оператора, який відслідковує утворення заторів, ДТП та інші події й повідомляє про них диспетчерів громадського транспорту. 

Читайте також: Smart Львів. Як у місті координують роботу транспорту. Фото

 

Читайте також: Триста тисяч (Медіаексперт краще застосування коштів, призначених на промоцію е-квитка)

Також Ігор Могила додав, що дотик пішохода до спеціального детектора не передбачає негайного увімкнення зеленого світла: «Система лише отримує сигнал про те, що пішохід очікує припинення руху автівок. Система не реагує на дотик пішохода миттєво та не вмикає «зелений» одразу ж».

Опублікував Ярослав Сиваківський


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!