Кір дійшов до Львівщини. Що треба знати та як вберегтися

9303 1
Цього року 735 людей із 15 регіонів України захворіли на кір. Більшість із них – діти. Ріст захворюваності насамперед пов’язаний із низьким рівнем вакцинації.
фото: nashamama.com

фото: nashamama.com

У 2016 році лише 45% дітей в Україні зробили щеплення від кору. Повторну дозу вакцини отримали лише 30% дітей. Про це повідомляє МОЗ України.

Олег Когут, заступник директора ДУ “Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України” розповів, що серед 12 осіб, у яких діагностували кір, здебільшого діти віком 3-13 років і двоє дорослих. У 2016 році на кір в області захворіло шестеро осіб. Про це повідомляє gazeta.lviv.ua

Кір – небезпечне вірусне захворювання, що є однією із основних причин дитячої смертності у світі. Захворювання дуже швидко поширюється – вірус кору передається при кашлі, чханні чи тісному контакті з хворим.

«У світі прагнуть елімінувати кір взагалі. У країнах, де вакцинація від захворювання охоплює більшість населення, люди перестають хворіти на кір. І неприйнятною є ситуація, коли в час доказової медицини, лікарі чи інший медичний персонал відмовляє молодих батьків від щеплення дітей. Вважаю, що це своєрідний медичний злочин», – зазначила заступниця Міністра з питань європейської інтеграції МОЗ Оксана Сивак.

Читайте також: 10 міфів про медичну реформу. МОЗ спростовує і пояснює 

Кір може мати серйозні наслідки, особливо у дітей віком до 5 років. Зокрема, може спричинити запалення середнього вуха (отит), запалення дихальних шляхів (бронхіт), пневмонію, діарею, енцефаліт і навіть призвести до смерті. Спеціального лікування від цього захворювання нема. Найкращий захист від кору – вакцинація.

За останні 15 років зріст захворювання в Україні спостерігався тричі – у 2001, 2006 та 2012 роках. У ці роки захворюваність зростала у десятки і сотні разів. Зокрема, у 2012 році захворіли близько 13 тисяч людей.


Читайте також:
19 Червня, 2017 23:39
Олег шановні заступники директорів і заступники міністрів. А чи знаєте ви, що у львові НЕМАЄ вакцин???? до чого Ваші слова???