Львів’ян навчать писати голлівудські сценарії. Розклад лекцій

2308 0
Львівський міжнародний фестиваль короткометражного кіно Wiz-Art 2014 представляє програму освітніх заходів Wiz-Art Film School. В межах освітнього блоку фестивалю відбудуться лекції, майстер-класи та зустрічі за участю гостей фестивалю та членів журі.
Фото: Wiz-Art

Фото: Wiz-Art

Про це tvoemisto.tv повідомили організатори фестивалю Wiz-Art.

 

Розклад лекцій та майстер-класів:

24 липня, четвер

15:00 – лекція Микити Лиськова «Анімація: історія та розвиток» (3 години з перервою). Лекція з історії анімації, де буде представлено найцікавіші факти з більш ніж столітньої історії анімаційного кіно. Під час зустрічі говоритимуть про різницю між авторською та комерційною анімацією, особливості американської, угорської, естонської та польської шкіл, техніки та сценарії анімаційного кіно. Також будуть розглянуті найвидатніші режисери сучасної авторської анімації.

Про лектора: Микита Лиськов – режисер-аніматор, художник, учасник міжнародних анімаційних фестивалів (КРОК, Linoleum, Молодість, LISFF WIZ-ART, Відкрита Ніч). Під час лекції демонструватимуться деякі з фільмів, а також документальні матеріали.

Місце проведення, вартість: Антикафе Communa (вул. Галицька, 1), вхід 10 грн (оплата на вході). Для власників та власниць абонементів – безкоштовно.

25 липня, п'ятниця

13:00 – лекція Катерини Горностай «Реальність у документальному та ігровому кіно» (2 години). Режисерка Катерина Горностай спробує разом з учасниками відповісти на питання:

1. Навіщо ви хочете знімати кіно?

2. Про що ви будете знімати кіно?

3. Звідки можна взяти сюжет ігрового фільму?

4. Як віднайти сюжет і драматургію в реальному житті (документальному кіно).

Також обговорять те, яким може бути герой вашого документального або ігрового фільму.

Про лекторку: Катерина Горностай вивчилася на біолога, потім журналіста в Києво-Могилянській академії, після чого закінчила московську школу документального кіно і театру Марини Разбєжкіної та Михаїла Угарова.

Місце проведення, вартість: Антикафе Communa (вул. Галицька, 1), вхід 10 грн (оплата на вході). Для власників та власниць абонементів – безкоштовно.

17:00 – дискусія з режисерами проекту «Вавилон’13» «Документальне кіно – інструмент боротьби в Україні?» (2 години). Головні учасники дискусії: художній керівник проекту «Вавилон’13», режисер Володимир Тихий; режисерки Юлія Шашкова та Юлія Гонтарук; історик Тарік Сиріл Амар (Колумбійський університет); кінокритик Катерина Сліпченко; соціолог, дослідник явища Майдану («Голоси спротиву та надії: Київ-Львів-Харків») Наталія Отріщенко. Модераторка: директор Центру міської історії Софія Дяк.

До участі запрошуються кінематографісти, історики та інші дослідники, журналісти, критики, громадські діячі та активісти.

Основні проблемні питання дискусії:

- революція як боротьба свідомості, а документальне кіно як один з основних інструментів боротьби;

- «Вавилон’13» як територія фіксації подій українського громадянського протесту;

- народження нової модерної культурної реальності в Україні;

- творення нових форм комунікації з аудиторією, коли інтернет стає водночас і кінотеатром, і повною залою глядачів (явище загальнодоступного документального веб-кіно)

- хто переможе? боротьба громадянської позиції та позиції кінематографіста в режисері.

Місце проведення, вартість: Центр міської історії Центрально-Східної Європи (вул. Богомольця, 6). Вхід вільний.

26 липня, субота

9:30 – лекція Жанни Озірної «Голлівудська структура сценарію — вивчити і забути» (1,5 години). «Сценарій – як автівка. Скільки б вона не коштувала, там точно є мотор, пальне, кермо, ходова частина і решта залізного начиння, без якого не зрушити з місця. А якщо раптом зламається, то, знаючи механізм, можна самотужки відремонтувати. З чого зварений каркас майже кожної голлівудської стрічки? На які невидимі педалі тисне сценарист, аби вплинути на глядача? Про це та інше – на прикладах відомих фільмів», – кажуть організатори.

Про лекторку: Жанна Озірна – сценаристка та авторка блогу All About Storytelling, учасниця Сценарної майстерні Одеського міжнародного кінофестивалю 2011 року.

Місце проведення, вартість: Антикафе Communa (вул. Галицька, 1), вхід 10 грн (оплата на вході). Для власників та власниць абонементів – безкоштовно/

11:00 майстер-клас Ольги Макарчук «Анімація-трансформація» (2 години). Вам завжди подобалися перетворення в анімаційному кіно? Тоді пропонуємо вам взяти участь у майстер-класі, під час якого ви зрозумієте, як вони створюються, і навіть докладете власних зусиль до анімації ролика-трансформації. Під час двогодинного майстер-класу учасники працюватимуть у стилі традиційної та стоп-моушн анімації, ознайомляться з роботою програми Dragonframe та зіпсують багато листків паперу).

Кількість безпосередніх учасників майстер-класу – до 20 осіб. Кількість глядачів – необмежена.

Про ведучу: Ольга Макарчук – режисерка анімаційного кіно з Києва. У 2009 Ольга закінчила факультет персонажної анімації в Central Saint Martins College of Art and Design у Лондоні і працювала на кількох анімаційних проектах у Великобританії, після чого повернулася до України. З 2010-го року вона працює аніматором та режисером на студії «Новаторфільм» Степана Коваля та над авторськими проектами, а також викладає анімацію у Школі журналістики Києво-Могилянської академії.

Місце проведення, вартість: Антикафе Communa (вул. Галицька, 1), вхід 10 грн (оплата на вході). Для власників та власниць абонементів – безкоштовно.

13:00 – зустріч з норвезькою режисеркою Ґюнхільд Енґер, перегляд фільмів та Q&A-сесія (2 години). Ґюнхільд спробує пояснити, як вона шукає ідеї історій, наскільки важливими можуть бути певні слова, довгі сцени і кадри. «Між переглядами моїх фільмів ми поговоримо про різні види підходу до створення сценарію, також поглянемо на процес мого розвитку як сценаристки і режисерки», – каже вона.

Фільми до перегляду: «Пристрасть», Норвегія, 2008 (фільм про подружжя середнього віку та їхній пошук того, ким вони колись були); «Недоношений», Норвегія, 2012 (історія про норвежця Мартіна та його вагітну іспанську дівчину Луцію. Розповідь про першу зустріч Луції з новою культурою, а також з її свекрами. Автомобільна поїздка сповнена напруги, очікувань і непорозумінь); «Простіше життя», Швеція, 2013 (Інґ-Марі і Карл постійно зайняті. Вони оточують себе приладами, які мали б спростити їхнє життя. Надворі літо, світить сонце – машини працюють, поки вона тренується, а він косить газон. Але життя не обов’язково простіше); «Загальна сума», Норвегія, 2014 (яка справжня ціна угоди? «Загальна сума» – це історія нетрадиційної зустрічі між шведським продавцем і норвезькою парою під час щомісячних торгів та полювань на товари на кордоні між Норвегією та Швецією).

Про режисерку: Ґюнхільд Енґер закінчила Единбурзьку академію мистецтва і Школу режисури у Ґетеборзі. Її номінували на премію BAFTA з фільмом «Угода», і після того її фільми показували по світу. Фільм Енґер «Недоношений» переміг на кількох фестивалях у 2012 та 2013 роках.

Місце проведення, вартість: Антикафе Communa (вул. Галицька, 1), вхід 10 грн (оплата на вході). Для власників та власниць абонементів – безкоштовно

27 липня, неділя

11:00 – Q&A-сесія з австрійською режисеркою Лізою Вебер та перегляд фільмів (1,5 години).

Про режисерку: Ліза Вебер народилася у 1990 року у Відні. Провела своє дитинство між огірків і помідорів у сімейному бізнесі. Пізніше навчалася протягом одного або двох щасливих семестрів на факультеті славістики у Віденському університеті. З 2009 – у кіноакадемії Відня.

Фільми до перегляду: «Він і вона звідси та звідти», Австрія, 2011; «Твін Поп», Австрія, 2012.

Місце проведення, вартість: Антикафе Communa (вул. Галицька, 1), вхід 10 грн (оплата на вході). Для власників та власниць абонементів – безкоштовно

13:00 Q&A-сесія з мексиканським режисером Ізмаелем Нава Алєхосом та перегляд фільмів (1,5 години)

Про режисера: Ізмаель Нава Алєхос — мексиканський кінорежисер, сценарист і монтажер, навчався в Centre d’Estudis Cinematogràfics в Каталонії в Іспанії. Отримував гранти IMCINE і CONARTE для виробництва і постпродакшену своїх короткометражних фільмів, а останнім часом для розвитку свого першого художнього фільму. Автор 12  короткометражних робіт, дві з яких — «Cобаче серце» та «Тиша» (учасник фестивалю короткометражних фільмів у Клермон-Ферані 2011 року) Ізмаель представить на цьогорічному фестивалі.

Фільми до перегляду: «Собаче серце», Мексика, 2009; «Тиша», Мексика, 2011.

Місце проведення, вартість: Антикафе Communa (вул. Галицька, 1), вхід 10 грн (оплата на вході). Для власників та власниць абонементів – безкоштовно.

Заходи відкриті для всіх охочих!

Читайте також: Три дні у Львові показуватимуть фільми проекту «Вавилон’13»

Нагадаємо, Wiz-Art покаже програму українських короткометражок Made in Ukraine.

Сьомий львівський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art, що відбудеться 24-27 липня, покаже понад 70 стрічок з різних куточків світу.


Читайте також:

Коментарі (0)

Додати коментар